Szczęśliwa trzynastka sanoczan

HOKEJ. Hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok wypunktowali SMS U20 Sosnowiec 13:1. W bramce gości po raz pierwszy w meczu ekstraligowym wystąpił dzisiaj Bartosz Hućko.

Młody bramkarz przyjezdnych dostał szansę w trzeciej tercji spotkania i choć nie miał zbyt wiele pracy (pięć obronionych strzałów) zachował czyste konto.

Ze słabszymi rywalami będziemy stawiać na młodych bramkarzy. Cóż można powiedzieć o Hućko i jego debiucie. Zachował stuprocentową skuteczność i to mówi za siebie. Dzisiaj daliśmy odpocząć Purulli, który jest pewną jedynką w naszej bramce – opisał roszady w bramce sanoczan trener Kari Rauhanen.

Wynik mógł być dużo wyższy, lecz w ostatniej odsłonie hokeiści z Podkarpacia spokojnie rozgrywali krążek. Dodatkowo trener Rauhanen pozwolił odpocząć niektórym zawodnikom. W dzisiejszym meczu w składzie przyjezdnych zabrakło Travisa Oullette, który pauzował jeden mecz za dwie kary dziesięciominutowe w poprzednim spotkaniu. Oprócz Hućko  w polskiej lidze zadebiutował dzisiaj również Samuel Roberts, który wypadł poprawnie na tle młodych zawodników z Sosnowca.

Strzeliliśmy dużo łatwych bramek, gdyż rywal nam na to pozwalał. To był prosty mecz, ciężej na pewno będzie w niedzielę z Cracovią. Moja drużyna wiedziała, że gra dzisiaj z młodymi hokeistami i to wykorzystała. Przyjechaliśmy po trzy punkty i z nimi wracamy – podsumował pojedynek Rauhanen.

„Orlęta” mimo ambitnej walki o każdy krążek odstawały od doświadczonych zawodników w każdym elemencie. Mimo znaczącej różnicy podopiecznym Torbjörna Johanssona i Piotra Sarnika udało się strzelić honorowego gola. Patryk Krężołek w 33 minucie spotkania „urwał się” defensywie gości i na raty upadając pokonał Mateusza Skrabalaka. Było to jednak wszystko, na co stać było dzisiaj młodych zawodników „szkółki”.

Na tle naszych juniorów trudno jest ocenić różnicę poziomów. Rywal dzisiaj dużo jeździł i często zmieniał pozycje w tercji. Ich atutem na pewno jest jakość strzałów. W szczególności widać to u zawodników zza oceanu i Finów. Nasi bramkarze nie byli na nie przygotowani, gdyż w naszej lidze mało jest zawodników uderzających tak precyzyjnie. My sami musimy wypracowywać sobie więcej sytuacji strzeleckich – podsumował pojedynek drugi trener SMS, Piotr Sarnik.

SMS U20 Sosnowiec – Ciarko PBS Bank STS Sanok 1:13 (0:6, 1:4, 0:3)