REKLAMA
REKLAMA

To był największy turniej piłkarski dla dzieci w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. To największy turniej piłkarski dla dzieci jaki do tej pory odbył się w Sanoku. Akademia piłkarska Sanok wspólnie z Rodzinnym Centrum Sportu i Rekreacji „WIKI” zorganizowała zawody dla dwustu dzieci z całego województwa w dwóch kategoriach wiekowych.

W tym dniu stadion na ul. Stróżowskiej tętnił życiem.

W zawodach dla rocznika 2008 udział wzięły drużyny: Akademia Piłkarska Sanok, Resovia Rzeszów, Beniaminek Krosno, Ekoball Sanok, Gminna Szkółka Piłkarska Bukowsko, AktivPro Rymanów, MOSiR Brzozów. Dzieci rywalizowały na świetnie przygotowanych dwóch boiskach trawiastych jednocześnie co usprawniło całe zawody. Emocji sportowych nie brakowało w tym dniu i często o końcowym wyniku decydowały rzuty karne.

Turniej rocznika 2008 wygrała ekipa MOSiRu Brzozów pokonując w finale Ekoball Sanok. Pozostała klasyfikacja:

1. MOSiR Brzozów
2. Ekoball Sanok
3. Resovia Rzeszów
4. Beniaminek Krosno
5. Ekoball Sanok II
6. Akademia Piłkarska Sanok
7. AktivPro Rymanów
8. GSP Bukowsko.

O tytule Najlepszego Strzelca zadecydowały rzuty karne, do których stanęła Martyna Jasiowska (Beniaminek Krosno) oraz Dawid Kogut (Ekoball Sanok). W bramce stanął Najlepszy Bramkarz Turnieju. Konkurs wygrał Dawid Kogut.

Po zakończeniu zmagań małych piłkarzy na boiska wybiegli nieco starsi z rocznika 2004. W zawodach udział wzięły drużyny: Beniaminek Krosno, ZKS Stalowa Wola, Akademia Piłkarska Sanok, Gminna Szkółka Piłkarska Bukowsko, Ekoball Sanok, Orzełek Bażanówka. Wszyscy zawodnicy prezentowali wysoko poziom piłkarski a sam finał okazał się swoistą wisienką na torcie. W finale spotkały się dwie najlepsze drużyny Turnieju czyli ZKS Stalowa Wola i Ekoball Sanok. W regulaminowym czasie nie udało się wyłonić zwycięscy zatem o wszystkim ponownie decydowały rzuty karne. W konkursie lepiej spisali się zawodnicy Ekoballu zwyciężając cały turniej.

1. Ekoball Sanok
2. ZKS Stalowa Wola
3. Beniaminek Krosno
4. GSP Bukowsko
5. Orzełek Bażanówka
6. Akademia Piłkarska Sanok

Świetna zabawa, dużo gry, krótkie przestoje – taki był cel. Każdy z dwustu uczestników turnieju za swój wysiłek został nagrodzony złotym medalem oraz ciepłym posiłkiem.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę. Dziękujemy również sponsorom za pomoc w organizacji Turnieju: firma EL-BUD, firma AGENDA2000, firma BETA, firma TOM-PLAST, PBS Bank Sanok oraz Rodzinne Centrum Sportu i Rekreacji ” WIKI”.

Zobacz także: Stadion pełen uśmiechu! Dziecięca radość i mnóstwo dobrej zabawy (ZDJĘCIA)

akademia pilkarska

materiał nadesłany
foto: flickr.com/Kris & Fred

29-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)