REKLAMA
REKLAMA

R. KONIECZNY: Jest dofinansowanie dla Muzeum Historycznego w Sanoku!

SANOK / PODKARPACIE. Jak informuje starosta sanocki, Roman Konieczny, na sesji sejmiku województwa podkarpackiego przegłosowano uchwałę, w której przyznano dofinansowanie Muzeum Historycznemu w Sanoku.

Radni wojewódzcy opowiedzieli się za przyznaniem dotacji celowej dla powiatu sanockiego z przeznaczeniem na dofinansowanie działalności statutowej Muzeum Historycznego w Sanoku w zakresie gromadzenia, przechowywania i udostępniania zbiorów w kwocie 600 tys. zł. Będą to środki przyznane na 2015 rok.

Tym samym Urząd Marszałkowski wesprze sanockie muzeum ósmy rok z rzędu. Wiele wskazuje na to, że współpraca pomiędzy władzami powiatu i województwa w kontekście placówki może być jeszcze bardziej owocna. Toczone są bowiem rozmowy na tema współprowadzenia muzeum w kolejnych czterech latach.

Również w tym przypadku powiat zabiega o dofinansowanie na poziomie minimum 600 tys. zł. Myślę, że sprawa zostanie zamknięta w lipcu – mówił na naszych łamach Roman Konieczny, starosta sanocki.

W 2014 roku na działalność Muzeum Historycznego przeznaczono 2,2 mln zł. 735 tys. zł zabezpieczyło starostwo, a 600 tys. zł pochodziło z dotacji Urzędu Marszałkowskiego. Ponad 230 tys. zł dołożyło ministerstwo. Budżet zamknęły dochody własne.

zamek

29-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)