Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Głównym celem przedsięwzięcia, organizowanego z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
Przez cały tydzień zainteresowani będą mogli uzyskać poradę u specjalistów z rożnych dziedzin i instytucji wspierających przedsięwzięcie.
W dniach od 23 do 28 lutego 2015 roku organizowany jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Gospodarzem inicjatywy jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Podstawowym celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Przedsięwzięcie to realizowane jest we współpracy z innymi instytucjami, w tym m. in. sądami, prokuratorami, jednostkami organizacyjnymi Policji, organizacjami pozarządowymi.
Ochrona praw i pomoc pokrzywdzonym, to ważne zadanie służby policyjnej. To właśnie policjanci bardzo często jako pierwsi mają kontakt z pokrzywdzonymi.
W Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku policjanci pełnić będą dyżury i udzielać porad w ramach przedsięwzięcia przez cały tydzień w godzinach 7.00 do 22.00.
Zainteresowani będą mogli także zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. W ośrodkach będą pełnione dyżury. Poniżej informacja dot. możliwości skorzystania z pomocy filii w/w Ośrodka w Sanoku
Filia Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem w Sanoku
38-500 Sanok, Sanok, ul. Jana III Sobieskiego 1
tel. kom.: 570 596 462
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy zachęcamy do skorzystania z dyżurów w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.
KPP Sanok
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz