REKLAMA
REKLAMA

Wieczornica patriotyczna – „Jest takie miejsce, jest taki kraj” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 11 listopada 1918r. to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. W tym dniu pamiętamy o tych, którzy walczyli o odrodzenie naszego państwa i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Miłość do Ojczyzny i ogromny patriotyzm pielęgnowany w rodzinach, w literaturze i sztuce, pieśniach i obyczajach sprawiły, że po 123 latach Polska odrodziła się i znowu na mapie świata pojawiło się Państwo Polskie.

„Naród bez znajomości historii błądzi jak człowiek bez pamięci” to przewodnie hasło uroczystej wieczornicy patriotycznej, która odbyła się 19 listopada 2015 w godzinach popołudniowych na terenie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sanoku.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele Bieszczadzkiego i Sanockiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego: płk. Marek Borkowski, ppłk. Tomasz Kędra, ppłk. Andrzej Iskrowicz, mjr. Ryszard Pawlak, delegacja II Pułku Strzelców Podhalańskich, 21 batalionu logistycznego z Rzeszowa na czele z st. chor. sztab. Jackiem Mokrzyckim, p. Anna Darabasz – Prezes Zarządu Koła Miejsko – Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, p. Wojciech Petryk – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bykowce, Krzysztof Juszczyk – prezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San”, Komendantka Hufca ZHP – hm. Krystyna Chowaniec, dyrektorzy szkół podstawowych oraz nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz sympatycy szkoły.

Podczas uroczystości p. Barbara Zdybek– dyrektor szkoły i nauczyciel historii p. Pelagia Bąk zostały uhonorowane brązową odznaką „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”. Wręczający odznaczenie płk. Marek Borkowski, ppłk. Andrzej Iskrowicz i mjr Ryszard Pawlak podziękowali za propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci.

Wszystkich uczestników wieczornicy połączyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Po obejrzeniu montażu słowno – muzycznego zaproszeni goście obejrzeli wystawę „Pamiętamy”, która została poświęcona bohaterom II wojny światowej. Była to wspaniała i niezapomniana, pełna wzruszeń lekcja historii przygotowana przez uczniów i nauczycieli.

materiały nadesłane

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)