REKLAMA
REKLAMA

Wieczornica patriotyczna – „Jest takie miejsce, jest taki kraj” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 11 listopada 1918r. to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. W tym dniu pamiętamy o tych, którzy walczyli o odrodzenie naszego państwa i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Miłość do Ojczyzny i ogromny patriotyzm pielęgnowany w rodzinach, w literaturze i sztuce, pieśniach i obyczajach sprawiły, że po 123 latach Polska odrodziła się i znowu na mapie świata pojawiło się Państwo Polskie.

„Naród bez znajomości historii błądzi jak człowiek bez pamięci” to przewodnie hasło uroczystej wieczornicy patriotycznej, która odbyła się 19 listopada 2015 w godzinach popołudniowych na terenie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Sanoku.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni goście: przedstawiciele Bieszczadzkiego i Sanockiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego: płk. Marek Borkowski, ppłk. Tomasz Kędra, ppłk. Andrzej Iskrowicz, mjr. Ryszard Pawlak, delegacja II Pułku Strzelców Podhalańskich, 21 batalionu logistycznego z Rzeszowa na czele z st. chor. sztab. Jackiem Mokrzyckim, p. Anna Darabasz – Prezes Zarządu Koła Miejsko – Gminnego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, p. Wojciech Petryk – prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bykowce, Krzysztof Juszczyk – prezes Grupy Rekonstrukcji Historycznej „San”, Komendantka Hufca ZHP – hm. Krystyna Chowaniec, dyrektorzy szkół podstawowych oraz nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz sympatycy szkoły.

Podczas uroczystości p. Barbara Zdybek– dyrektor szkoły i nauczyciel historii p. Pelagia Bąk zostały uhonorowane brązową odznaką „Za Zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego”. Wręczający odznaczenie płk. Marek Borkowski, ppłk. Andrzej Iskrowicz i mjr Ryszard Pawlak podziękowali za propagowanie postaw patriotycznych wśród dzieci.

Wszystkich uczestników wieczornicy połączyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Po obejrzeniu montażu słowno – muzycznego zaproszeni goście obejrzeli wystawę „Pamiętamy”, która została poświęcona bohaterom II wojny światowej. Była to wspaniała i niezapomniana, pełna wzruszeń lekcja historii przygotowana przez uczniów i nauczycieli.

materiały nadesłane

23-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)