REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Drapieżne ptaki, psy myśliwskie, wyborne dania „lasu” i muzyczne atrakcje podczas XVII Rykowiska Galicyjskiego (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ: Drapieżne ptaki, psy myśliwskie, wyborne dania „lasu” i muzyczne atrakcje podczas XVII Rykowiska Galicyjskiego (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Już po raz kolejny zagórskie Zakucie przyciągnęło myśliwych oraz miłośników natury z całego regionu. Goście XVII Rykowiska Galicyjskiego mieli niepowtarzalną okazję obcowania z naturą, której piękno z każdym rokiem jest przez nas zapominane.

WYNIKI KONKURENCJI:

I. Konkurs sygnalistów myśliwskich w kategorii indywidualnej:

1. Aleksander Hołodniak – uczeń Technikum Leśnego w Lesku
2. Justyna Pachana – uczeń Technikum Leśnego w Lesku
3. Przemysław Baran – uczeń Technikum Leśnego w Lesku

II. Konkurs sygnalistów myśliwskich w kategorii zespołowej:

Dwa miejsca pierwsze ex aequo:
Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej „Wataha”
Zespół Muzyki Myśliwskiej „Tropem wilka” – ZSL w Lesku

III. Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza:

Dziewczęta:

1. Klaudia Fara – (45 pkt.)
2. Natalia Juszczak – (39 pkt.)
3. Paulina Radwańska – (33 pkt.)

Chłopcy:

1. Bartosz Żary – (37 pkt.)
2. Filip Walko – (37 pkt.)
3. Gabriel Wargocki – (33 pkt.)

Mężczyźni:

4. Janusz Bryndza – (43 pkt.)
5. Maciej Wach – (43 pkt.)
6. Hubert Kluska – (42 pkt.)

IV. Konkurs nalewek:

1. Bogumił Pasztor – KŁ „Żubr” Sanok – nalewka jeżyno –malino -agrestowa
2. Marek Dorożyński – KŁ „Dzik” Przemyśl – nalewka z derenia
3. Zofia Woźna – nalewka z derenia

V. Konkurs terenowej oceny poroża jeleni:

1. Gerard Barański – KŁ „Ryś” Ustrzyki Dolne
2. Andrzej Radzik – KŁ „Żubr” Sanok
3. Zdzisław Biega – KŁ „Jeleń” Brzozów
4. Jakub Suwała – Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej „Wataha”
5. Wojciech Dańko – KŁ „Szarak” Błażowa
6. Andrzej Suwała – KŁ „Jeleń” Brzozów
7. Lucjan Piszko – KŁ „Świstak” Zagórz
8. Artur Kotyrba – KŁ „Gawra” Dukla

VI. Prezentacja psów myśliwskich używanych do polowań:

1. Pies Aisza (Wyżeł węgierski krótkowłosy) – właściciel Grzegorz Głód – KŁ „Zacisze” Krosno
1. Pies Flaver (Wyżeł węgierski krótkowłosy) – właściciel Grzegorz Głód – KŁ „Zacisze” Krosno
2. Pies Eks (Wyżeł niemiecki szorstkowłosy)  – właściciel Jerzy Chmiel, KŁ „Knieja” Kraków
3. Pies Ekolt (Łajka zachodniosyberyjska) – właściciel Artur Anton  – KŁ „Bażant” Brzozów

VII. Indywidualne Mistrzostwa Galicji w naśladowaniu głosu jelenia:

1. Gerard Barański – KŁ „Ryś” Ustrzyki Dolne
2. Marek Kulikowski – KŁ „Żubr” Sanok
3. Jakub Piszko – KŁ „Świstak” Zagórz
4. Lucjan Piszko – KŁ „Świstak” Zagórz
5. Jakub Suwała – Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej „Wataha”
6. Andrzej Radzik – KŁ „Żubr” Sanok
7. Eugeniusz Kluska – KŁ „Jarząbek” Baligród
8. Andrzej Salamon – niezrzeszony

 

24-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)