REKLAMA
REKLAMA

ZAGÓRZ: Drapieżne ptaki, psy myśliwskie, wyborne dania „lasu” i muzyczne atrakcje podczas XVII Rykowiska Galicyjskiego (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ: Drapieżne ptaki, psy myśliwskie, wyborne dania „lasu” i muzyczne atrakcje podczas XVII Rykowiska Galicyjskiego (FILM, ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Już po raz kolejny zagórskie Zakucie przyciągnęło myśliwych oraz miłośników natury z całego regionu. Goście XVII Rykowiska Galicyjskiego mieli niepowtarzalną okazję obcowania z naturą, której piękno z każdym rokiem jest przez nas zapominane.

WYNIKI KONKURENCJI:

I. Konkurs sygnalistów myśliwskich w kategorii indywidualnej:

1. Aleksander Hołodniak – uczeń Technikum Leśnego w Lesku
2. Justyna Pachana – uczeń Technikum Leśnego w Lesku
3. Przemysław Baran – uczeń Technikum Leśnego w Lesku

II. Konkurs sygnalistów myśliwskich w kategorii zespołowej:

Dwa miejsca pierwsze ex aequo:
Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej „Wataha”
Zespół Muzyki Myśliwskiej „Tropem wilka” – ZSL w Lesku

III. Zawody strzeleckie z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza:

Dziewczęta:

1. Klaudia Fara – (45 pkt.)
2. Natalia Juszczak – (39 pkt.)
3. Paulina Radwańska – (33 pkt.)

Chłopcy:

1. Bartosz Żary – (37 pkt.)
2. Filip Walko – (37 pkt.)
3. Gabriel Wargocki – (33 pkt.)

Mężczyźni:

4. Janusz Bryndza – (43 pkt.)
5. Maciej Wach – (43 pkt.)
6. Hubert Kluska – (42 pkt.)

IV. Konkurs nalewek:

1. Bogumił Pasztor – KŁ „Żubr” Sanok – nalewka jeżyno –malino -agrestowa
2. Marek Dorożyński – KŁ „Dzik” Przemyśl – nalewka z derenia
3. Zofia Woźna – nalewka z derenia

V. Konkurs terenowej oceny poroża jeleni:

1. Gerard Barański – KŁ „Ryś” Ustrzyki Dolne
2. Andrzej Radzik – KŁ „Żubr” Sanok
3. Zdzisław Biega – KŁ „Jeleń” Brzozów
4. Jakub Suwała – Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej „Wataha”
5. Wojciech Dańko – KŁ „Szarak” Błażowa
6. Andrzej Suwała – KŁ „Jeleń” Brzozów
7. Lucjan Piszko – KŁ „Świstak” Zagórz
8. Artur Kotyrba – KŁ „Gawra” Dukla

VI. Prezentacja psów myśliwskich używanych do polowań:

1. Pies Aisza (Wyżeł węgierski krótkowłosy) – właściciel Grzegorz Głód – KŁ „Zacisze” Krosno
1. Pies Flaver (Wyżeł węgierski krótkowłosy) – właściciel Grzegorz Głód – KŁ „Zacisze” Krosno
2. Pies Eks (Wyżeł niemiecki szorstkowłosy)  – właściciel Jerzy Chmiel, KŁ „Knieja” Kraków
3. Pies Ekolt (Łajka zachodniosyberyjska) – właściciel Artur Anton  – KŁ „Bażant” Brzozów

VII. Indywidualne Mistrzostwa Galicji w naśladowaniu głosu jelenia:

1. Gerard Barański – KŁ „Ryś” Ustrzyki Dolne
2. Marek Kulikowski – KŁ „Żubr” Sanok
3. Jakub Piszko – KŁ „Świstak” Zagórz
4. Lucjan Piszko – KŁ „Świstak” Zagórz
5. Jakub Suwała – Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej „Wataha”
6. Andrzej Radzik – KŁ „Żubr” Sanok
7. Eugeniusz Kluska – KŁ „Jarząbek” Baligród
8. Andrzej Salamon – niezrzeszony

 

24-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)