REKLAMA
REKLAMA

Zamieszanie z biletami na spektakle Teatru Bagatela oraz Formacji Chatelet. Będzie dodatkowy występ

SANOK / PODKARPACIE. Według podanego ogłoszenia, dziś o godzinie 9.00 planowano rozpoczęcie rozdawania darmowych wejściówek, na spektakle Teatru Bagatela oraz Formacji Chatelet. Wydarzenia te odbędą się w ramach Dni Sanoka oraz Nocy Kultury Galicyjskiej, w Sanockim Domu Kultury.

Mieszkańcy Sanoka, którzy zdecydowali się wybrać po wejściówki, już kilka minut po godzinie 9 musieli stać w długiej kolejce. O godzinie 9.40 okazało się, że wejściówki już się kończą. Dlaczego?
– Tak na prawdę miały być rozdawane od godziny 9, ale już od 7.30 ludzie czekali w kolejce, wiec rozpoczęliśmy szybciej. Nie chcieliśmy, aby te osoby czekały pod drzwiami – usłyszeliśmy w Starostwie Powiatowym.

To jesteśmy w stanie zrozumieć, choć skoro w ogłoszeniach było napisane, że od 9 to pewnie tych reguł należałoby dotrzymać.

Na deskach Sanockiego Domu Kultury zaprezentuje się Formacja Chatelet ze spektaklem „Gołoleć”

Na deskach Sanockiego Domu Kultury zaprezentuje się Formacja Chatelet ze spektaklem „Gołoleć”

Do rozdysponowania było 404 wejściówki na spektakl teatralny oraz kabaretowy. Jedna osoba otrzymywała po dwa bilety na każde z wydarzeń.  Jak to możliwe, że około godziny 9.40 wejściówki już się kończyły? Obliczyliśmy, że obsłużenie jednej osoby zajmowało około 2,5 minuty. Od godz 7.30 do godz. 9.40 można więc było obsłużyć 52 osoby, które otrzymałyby 104 wejściówki. Co z pozostałymi biletami?
– Niektóre osoby przyszły z całą listą nazwisk, więc im też wydaliśmy wejściówki. Poza tym było 18 biletów zarezerwowanych dla Rady Miasta oraz 16 dla Rady Powiatu – wyjaśnił Piotr Mazur, naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Rozwoju w Starostwie Powiatowym w Sanoku.

Czy taki system rozdysponowania wejściówek był sprawiedliwy? Wiele osób odeszło po prostu z niczym.
– Sprawiedliwości nigdy nie będzie, jeżeli jest tak mało biletów – kwituje krótko naczelnik.

Są jednak i plusy całego zamieszania. Otóż w związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniami, organizatorom udało się namówić Formację Chatlet na dodatkowy spektakl. Kabaret wystąpi raz jeszcze tego samego dnia o godzinie 20. Bezpłatne wejściówki na ten spektakl, będzie można odbierać od wtorku w biurze podawczym, znajdującym się na parterze.

red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Margaret ponownie w Sanoku! Zobacz program Dni Sanoka oraz Nocy Kultury Galicyjskiej (VIDEO)

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)