REKLAMA
REKLAMA

Zasłużeni dla miasta. Zabezpieczyli sztandar przed zniszczeniem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Zasłużony dla Miasta Sanoka” – odznaka ta zarezerwowana jest jedynie dla osób, które w istotny sposób odcisnęły swoje piętno w historii naszego miasta.

W przeddzień 97. rocznicy odzyskania niepodległości w Urzędzie Miasta w Sanoku miało miejsce nadanie tego właśnie odznaczenia dla Anny Dalskiej-Kindlarskiej i Jacka Dalskiego – spadkobierców Rodziny Słuszkiewiczów, którzy przechowywali sztandar i drzewiec TG „Sokół”. W uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Sanoka i Ziemi Sanockiej Wacław Krawczyk, Członek Zarządu TPSiZS Waldemar Och oraz przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”.

Włodarz Sanoka w skierowanych słowach podkreślił rolę Rodziny Słuszkiewiczów:
– Niewiele jest osób i rodzin, które w okresie jakże trudnym dla wielu Polaków najpierw wybuchu II wojny światowej a potem walki z komunistycznym systemem podejmowali działania tak wielkie, znamienite i tak heroiczne. Dlatego dziś chylę czoła przed Państwem nie zapominając o Waszych przodkach i Rodzinie. Niech pamięć o nich nigdy nie zgaśnie, a Państwa historia nigdy nie przeminie dzięki kolejnym, pokoleniom Sanoczan i takim chwilom jak ta dzisiejsza.

Na zakończenie uroczystości odznaczeni przekazali na ręce prezesa TG „Sokół” Bronisława Kielara zachowaną szarfę sztandarową z 1903 r. jako uzupełnienie drzewca i sztandaru, który w 2011 roku po blisko 72 latach powrócił do budynku Sokoła.

źródło: UM Sanok

12-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)