REKLAMA
REKLAMA

Zdali sprawdzian z bezpiecznej jazdy i znajomości przepisów. Będą reprezentować Sanok w województwie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W RCRE w Sanoku, już po raz trzeci  odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym

, propagowanie bezpiecznego zachowania się na drodze, a także  przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 9 trzyosobowych drużyn (łącznie 27 uczestników) reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego. Każda szkoła ponadgimnazjalna mogła zgłosić maksymalnie 2 drużyny.

Turniej składał się z trzech  części. O godzinie 10:00 uczestnicy przystąpili do testu z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową znajomością przepisów.

O godzinie 11:00 młodzież przystąpiła do drugiej części turnieju, konkurencji jazdy sprawnościowej motorowerem. Polegającej na precyzyjnym i jak najszybszym przejeździe przez wyznaczą trasę. Nad prawidłowością przebiegu konkurencji czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sanoku oraz Straży Miejskiej.

Turniejowe zmagania zakończył sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie młodzieży turniejem. Opiekunowie drużyn starają się jak najlepiej przygotować uczniów pod względem merytorycznym jak i praktycznym, co podwyższa poziom turnieju. Wyłaniając zwycięzcę staramy się wyeliminować czynnik przypadkowości, aby wygrana drużyna zajęła wysokie miejsce na szczeblu wojewódzkim – mówi Zenon Stryjak naczelnik Wydziału Komunikacji w  Starostwie Powiatowym w Sanoku.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku. Drużyna pod opieką wicedyrektora ZS Nr 3 Bogusława Bałuta zajęła pierwsze i drugie miejsce na podium. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z ZS Nr 2.

I miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Bartosz Cecuła, Konrad Duduś, Daniel Fedko
II miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Mateusz Suchar, Sebastian Kaczmar, Mateusz Cwynar
III miejsce – ZS Nr 2 w składzie: Artur Chudziak, Jakub Haftek, Grzegorz Wronowski.

Zwycięska drużyna, będzie reprezentować powiat sanocki podczas finału wojewódzkiego rozgrywanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce – Bartosz Cecuła z ZS Nr 3
II miejsce –  Konrad Duduś z ZS Nr 3
III miejsce – Mateusz Suchar z ZS Nr 3

Wszyscy zwycięscy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku oraz licznych sponsorów, którzy wsparli przedsięwzięcie.

Zdobywca pierwszego miejsca Bartosz Cecuła oraz jego opiekun Bogusław Bałut zgodnie zapewniają, iż dołożą wszelkich starań aby zdobyć jak najwyższe miejsce w finale wojewódzkim.

Organizatorami turnieju są: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku i Powiat Sanocki.

materiały nadesłane

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)