REKLAMA
REKLAMA

Zdali sprawdzian z bezpiecznej jazdy i znajomości przepisów. Będą reprezentować Sanok w województwie (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W RCRE w Sanoku, już po raz trzeci  odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym

, propagowanie bezpiecznego zachowania się na drodze, a także  przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 9 trzyosobowych drużyn (łącznie 27 uczestników) reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z powiatu sanockiego. Każda szkoła ponadgimnazjalna mogła zgłosić maksymalnie 2 drużyny.

Turniej składał się z trzech  części. O godzinie 10:00 uczestnicy przystąpili do testu z zakresu wiedzy o przepisach ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze. Test zawierał 25 pytań jednokrotnego wyboru. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo szczegółową znajomością przepisów.

O godzinie 11:00 młodzież przystąpiła do drugiej części turnieju, konkurencji jazdy sprawnościowej motorowerem. Polegającej na precyzyjnym i jak najszybszym przejeździe przez wyznaczą trasę. Nad prawidłowością przebiegu konkurencji czuwali przedstawiciele Powiatowej Komendy Policji w Sanoku oraz Straży Miejskiej.

Turniejowe zmagania zakończył sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Z roku na rok obserwujemy coraz większe zainteresowanie młodzieży turniejem. Opiekunowie drużyn starają się jak najlepiej przygotować uczniów pod względem merytorycznym jak i praktycznym, co podwyższa poziom turnieju. Wyłaniając zwycięzcę staramy się wyeliminować czynnik przypadkowości, aby wygrana drużyna zajęła wysokie miejsce na szczeblu wojewódzkim – mówi Zenon Stryjak naczelnik Wydziału Komunikacji w  Starostwie Powiatowym w Sanoku.

W klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjny okazał się Zespół Szkół Nr 3 w Sanoku. Drużyna pod opieką wicedyrektora ZS Nr 3 Bogusława Bałuta zajęła pierwsze i drugie miejsce na podium. Trzecie miejsce zdobyła drużyna z ZS Nr 2.

I miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Bartosz Cecuła, Konrad Duduś, Daniel Fedko
II miejsce – ZS Nr 3 w składzie: Mateusz Suchar, Sebastian Kaczmar, Mateusz Cwynar
III miejsce – ZS Nr 2 w składzie: Artur Chudziak, Jakub Haftek, Grzegorz Wronowski.

Zwycięska drużyna, będzie reprezentować powiat sanocki podczas finału wojewódzkiego rozgrywanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie.
W klasyfikacji indywidualnej:
I miejsce – Bartosz Cecuła z ZS Nr 3
II miejsce –  Konrad Duduś z ZS Nr 3
III miejsce – Mateusz Suchar z ZS Nr 3

Wszyscy zwycięscy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku oraz licznych sponsorów, którzy wsparli przedsięwzięcie.

Zdobywca pierwszego miejsca Bartosz Cecuła oraz jego opiekun Bogusław Bałut zgodnie zapewniają, iż dołożą wszelkich starań aby zdobyć jak najwyższe miejsce w finale wojewódzkim.

Organizatorami turnieju są: Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku i Powiat Sanocki.

materiały nadesłane

24-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)