REKLAMA
REKLAMA

ZDZISŁAW GAWLIK: Chcemy ożywić Autosan. Widzimy w nim olbrzymi potencjał

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy Państwu komentarz sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Zdzisława Gawlika, dotyczący złożonej przez konsorcjum, w którego skład wchodzą spółki skarbu państwa, oferty na zakup Autosanu.

zg„20 października był to ostatni termin wyznaczony przez pana syndyka do składania ofert zakupu fabryki.  Konsorcjum utworzone z Huty Stalowa SA, warszawskiej spółki PIT-Radwar oraz prywatnej spółki SKB Drive Tech z Radomska przedstawiło ofertę zakupu zorganizowanej części Autosanu. Oferta zawierała określoną cenę oraz planowane dokapitalizowanie zakładu, w celu prowadzenia jeszcze efektywniejszej produkcji. Syndyk nie otwierając oferty, zapytał czy jest możliwość negocjacji oferty. Już wtedy wyraziliśmy pozytywne zdanie odnoście ewentualnej modyfikacji ceny.

Decyzja podjęta przez konsorcjum, o zakupie fabryki ma charakter biznesowy. Dziś rozmawiałem z przedstawicielem jednej ze spółek wchodzących w skład konsorcjum i zapewnił mnie on, że nie zerwano rozmów negocjacyjnych. Podjęte przez nas działania mają na celu ożywienie Autosanu. Widzimy w nim bowiem olbrzymi potencjał.

Według informacji uzyskanych od członków konsorcjów, pan syndyk wystąpił do konsorcjum o wypłacenie zadatku. To pociąga za sobą określone procedury. Spółki z Polskiej Grupy Zbrojeniowej muszą uzyskać bowiem zgody korporacyjne, gdy chcą dokonać określonych transakcji. Wszystko jest na pewno do załatwienia, niemniej wydłuża to czas głównego zadania, jakim jest zakup całego zakładu. Jak już wspomniałem, zależy nam przede wszystkim na ożywieniu fabryki”.ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SYNDYK: Spółka odstąpiła od negocjacji. HSW: Nie ma mowy o zerwaniu rozmów

Autosan krok od nowego właściciela. Na biurku syndyka oferta spółki z udziałem skarbu państwa (FILM)

04-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)