REKLAMA
REKLAMA

Żelki – niemiecki wynalazek, który zmienił świat. Dobra zabawa na Dzień Dziecka w Nowotańcu (ZDJĘCIA)

NOWOTANIEC/GMINA BUKOWSKO. Po raz trzeci w Zespole Szkół w Nowotańcu odbył się dzień z językiem niemieckim. Tegoroczna edycja dedykowana była niemieckim wynalazkom, które zmieniły świat.

Wydarzenie połączone było z uroczystościami związanymi z Dniem Dziecka. Nie obyło się bez słodkości takich jak lody czy żelki Haribo, ale także uczniowie oraz ich rodzice mogli spróbować tradycyjnych niemieckich potraw: Kartoffelsalat, Apfelkuchen, Pflaumenkuchen i Lebkuchen, czyli sałatkę ziemniaczaną, ciasta ze śliwkami i jabłkami oraz pierniki, które samodzielnie wykonali gimnazjaliści, rodzice oraz nauczyciele.

Dzień Niemiecki upłynął pod znakiem świetnej zabawy, humoru i wielu atrakcji. Prezentacje multimedialne, skecze i kawały, piosenki wykonane przez uczniów, a także quiz stały się okazją do integracji i poznania, jak wiele wynalazków, z których dobra dziś korzystamy, pochodzi z Niemiec – mówi Renata Papisz-Żyłka, nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół w Nowotańcu.

Po tym dniu uczniowie już wiedzą, kto odkrył promieniowanie X, jak nazywa się twórca żelek Haribo, czy dzięki komu jeździmy samochodami z silnikiem diesla.

Nasza impreza miała formę szkolno-środowiskowej uroczystości, w której wzięli udział wszyscy: od przedszkolaka po gimnazjalistę, rodzice i dziadkowie, przedstawiciele władz lokalnych, nauczyciele i dyrekcja, a także koleżanki i koledzy z gminnych gimnazjów – dodaje germanistka.

Warto nadmienić, że w Zespole Szkól w Nowotańcu uczniowie uczą się zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego.

materiał nadesłany

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)