REKLAMA
REKLAMA

Żelki – niemiecki wynalazek, który zmienił świat. Dobra zabawa na Dzień Dziecka w Nowotańcu (ZDJĘCIA)

NOWOTANIEC/GMINA BUKOWSKO. Po raz trzeci w Zespole Szkół w Nowotańcu odbył się dzień z językiem niemieckim. Tegoroczna edycja dedykowana była niemieckim wynalazkom, które zmieniły świat.

Wydarzenie połączone było z uroczystościami związanymi z Dniem Dziecka. Nie obyło się bez słodkości takich jak lody czy żelki Haribo, ale także uczniowie oraz ich rodzice mogli spróbować tradycyjnych niemieckich potraw: Kartoffelsalat, Apfelkuchen, Pflaumenkuchen i Lebkuchen, czyli sałatkę ziemniaczaną, ciasta ze śliwkami i jabłkami oraz pierniki, które samodzielnie wykonali gimnazjaliści, rodzice oraz nauczyciele.

Dzień Niemiecki upłynął pod znakiem świetnej zabawy, humoru i wielu atrakcji. Prezentacje multimedialne, skecze i kawały, piosenki wykonane przez uczniów, a także quiz stały się okazją do integracji i poznania, jak wiele wynalazków, z których dobra dziś korzystamy, pochodzi z Niemiec – mówi Renata Papisz-Żyłka, nauczyciel języka niemieckiego w Zespole Szkół w Nowotańcu.

Po tym dniu uczniowie już wiedzą, kto odkrył promieniowanie X, jak nazywa się twórca żelek Haribo, czy dzięki komu jeździmy samochodami z silnikiem diesla.

Nasza impreza miała formę szkolno-środowiskowej uroczystości, w której wzięli udział wszyscy: od przedszkolaka po gimnazjalistę, rodzice i dziadkowie, przedstawiciele władz lokalnych, nauczyciele i dyrekcja, a także koleżanki i koledzy z gminnych gimnazjów – dodaje germanistka.

Warto nadmienić, że w Zespole Szkól w Nowotańcu uczniowie uczą się zarówno języka angielskiego jak i niemieckiego.

materiał nadesłany

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)