REKLAMA
REKLAMA

Znane wyniki testów szóstoklasisty. Jak wypadły sanockie szkoły?

Pod koniec maja szóstoklasiści poznali swoje wyniki z egzaminu. Jak wpłynęły one na średnią  osiągniętą przez sanockie szkoły podstawowe? Okazuje się, że bardzo dobrze. Wszystkie szkoły z terenu miasta osiągnęły wyniki wyższe od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Gateway to College program at Lake Washington Technical College in Kirkland, WA, USAZapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami osiągniętymi przez sanockie szkoły podstawowe, a także z wynikami uczniów z terenu danej gminy. Dla porównania wyników przedstawiamy również osiągnięcia sąsiednich miast i powiatów.

Tegoroczny test szóstoklasisty składał się z dwóch części. Pierwsza to język polski i matematyka. Druga język obcy.

W kraju średni wynik z pierwszej części wyniósł 67% (język polski – 73%, matematyka – 61%). Druga część, wybrany język obcy 78%. Na Podkarpaciu uczniowie pierwszą część napisali ze średnią 68% (język polski – 73%, matematyka – 62%). Język obcy, podobnie jak średnia krajowa na poziomie 78%.

Wyniki testu szóstoklasisty – część pierwsza (język polski, matematyka), w rozbiciu na sanockie szkoły podstawoweszkoly_ogolnyWyniki testu szóstoklasisty – część druga (język angielski), w rozbiciu na sanockie szkoły podstawoweszkola_angielskiWyniki testu szóstoklasisty – część pierwsza (język polski, matematyka), w rozbiciu na gminy powiatu sanockiegogminy_ogolnyWyniki testu szóstoklasisty – część druga (język angielski), w rozbiciu na gminy powiatu sanockiegoangielski_gminyWyniki testu szóstoklasisty – część druga (język niemiecki), w rozbiciu na gminy powiatu sanockiegoniemiecki_gminyWyniki testu szóstoklasisty – część pierwsza (język polski, matematyka), w rozbiciu na wybrane sąsiednie powiaty oraz miastapowiat_ogolnyWyniki testu szóstoklasisty – część druga (język angielski), w rozbiciu na wybrane sąsiednie powiaty oraz miastaangielski_powiatWyniki testu szóstoklasisty – część druga (język niemiecki), w rozbiciu na wybrane sąsiednie powiaty oraz miastaniemiecki_powiaty

red. / OKE w Krakowie
foto: flickr.com / Gates Foundation

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)