REKLAMA
REKLAMA

5 tys. paczek papierosów ukrytych w ścianie samochodu (ZDJĘCIA)

Ponad 5 tysięcy paczek papierosów, ukrytych w samochodzie Opel VIVARO ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sanoku. Samochód został zatrzymany do kontroli drogowej w okolicach miejscowości Lipowica (gmina Dukla).

Kierowcą był 34 – letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna twierdził, że jedzie na Węgry, aby dostarczyć znajomemu części zamienne do uszkodzonego samochodu. Podczas kontroli przestrzeni bagażowej podejrzenia u funkcjonariuszy wzbudziła ścianka działowa. Pomiary wnętrza pojazdu oraz oględziny z zewnątrz wskazywały, że pomiędzy nią a ścianą kabiny pasażerskiej znajduje się kilkunastocentymetrowa przestrzeń. Jak się okazało podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne – po zdemontowaniu przegrody ujawniono skrytkę konstrukcyjną a w niej 5 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o wartości 67 tysięcy złotych.

14-86218

Obywatelowi Ukrainy postawiono zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Zatrzymano również samochód Opel Vivaro, o szacunkowej wartości 22 tysięcy złotych, który służył do przewozu kontrabandy. Sprawa prowadzona jest przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sanoku pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

14-8621914-86220

BOSG

15-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)