REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: 23 niewybuchy w paśmie Otrytu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Końcem września funkcjonariusze bieszczadzkiej straży granicznej z placówki w Stuposianach wraz z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczali niewybuchy z czasów II wojny światowej. W Pasmie Otrytu zlokalizowano 23 pociski moździerzowe.

Funkcjonariusze ujawnili najpierw miejsca, gdzie były niewybuchy i niewypały pochodzące z czasów II wojny światowej, a następnie na miejsce wezwano saperów z Rzeszowa, którzy je zneutralizowali.

14-100145

Działania prowadzono m.in. w paśmie Otrytu, na wysokości miejscowości Polana. Tutaj znaleziono 23 pociski moździerzowe, które następnie zostały zabezpieczone i zneutralizowane przez patrol saperów z Rzeszowa.

Operacja głównie służyła zapewnieniu bezpieczeństwa turystom, przemierzającym bieszczadzkie szlaki. To także działania zapobiegające nielegalnemu wykorzystaniu niewybuchów przez osoby postronne.

14-100147źródło: BiOSG

03-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)