REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: 23 niewybuchy w paśmie Otrytu

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Końcem września funkcjonariusze bieszczadzkiej straży granicznej z placówki w Stuposianach wraz z policjantami z Centralnego Biura Śledczego Policji zabezpieczali niewybuchy z czasów II wojny światowej. W Pasmie Otrytu zlokalizowano 23 pociski moździerzowe.

Funkcjonariusze ujawnili najpierw miejsca, gdzie były niewybuchy i niewypały pochodzące z czasów II wojny światowej, a następnie na miejsce wezwano saperów z Rzeszowa, którzy je zneutralizowali.

14-100145

Działania prowadzono m.in. w paśmie Otrytu, na wysokości miejscowości Polana. Tutaj znaleziono 23 pociski moździerzowe, które następnie zostały zabezpieczone i zneutralizowane przez patrol saperów z Rzeszowa.

Operacja głównie służyła zapewnieniu bezpieczeństwa turystom, przemierzającym bieszczadzkie szlaki. To także działania zapobiegające nielegalnemu wykorzystaniu niewybuchów przez osoby postronne.

14-100147źródło: BiOSG

03-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)