REKLAMA
REKLAMA

Błysk młodych sportowców podczas II Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego Orzełka Bażanówka (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Na zaproszenie Akademii Piłki Nożnej Orzełek Bażanówka do pięknej Hali pod Balonem w Krośnie przybyło 9 znakomitych zespołów, oraz jako 10 zespół gospodarz turnieju Orzełek Bażanówka. Gościem specjalnym turnieju był słowacki zespół Tatran Preszów

, który pomimo, iż w tym samym dniu miał w Preszowie turniej CFT TALRNTS TROPHY  przyjechał z 10 zawodnikami i trenerem Jakubem Soltes.

II FESTIWAL PIŁKARSTWA DZIECIĘCEGO ORZEŁKA BAŻANÓWKA O PUCHAR WÓJTA GMINY ZARSZYN DLA ROCZNIKA 2007

W turnieju udział wzięły zespoły, których dorosłe drużyny reprezentują kluby ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi, a także niezależne szkółki piłkarskie należące do najlepiej szkolących dzieci i młodzież w regionie.

1. Akademia Mistrzów Cracovia – ekstraklasa
2. Tatran Preszów – I liga
3. Sandecja Nowy Sącz – I liga
4. Stal Mielec – lider II ligi
5. Tarnovia Tarnów – klasa okręgowa
6. Orzełek Bażanówka – klasa A
7. Beniaminek Krosno
8. DAP Dębica
9. AP Sanok
10. Soccer Ropczyce – Patronat nad szkółką sprawuje Łukasz Trałka (Lech Poznań).

Na 3 boiskach równocześnie ponad 120 dzieci rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Zarszyn. Każdy zespół rozegrał 9 meczy, po 14 minut, w ciągu 4 godzin gry spędzając na boisku 126 minut. Wyrównany poziom umiejętności technicznych wszystkich zespołów sprawił, że do ostatniej kolejki toczyła się rywalizacja o miejsca w klasyfikacji końcowej. Często emocje sięgały zenitu, jak chociażby w meczu pomiędzy Orzełkiem Bażanówka, a Stalą Mielec, gdzie chłopcy z Mielca prowadzili 0-4, by ostatecznie przegrać 6-4. W turnieju padło 216 bramek. Tabela według strzelonych bramek przedstawia się następująco:

1. Beniaminek Krosno – 44 bramki
2. Tarnovia Tarnów – 34 bramki
3. Sandecja Nowy Sącz – 32 bramki
4. Orzełek Bażanówka – 20 bramek
5. Akademia Mistrzów Cracovia – 17 bramek
AP Sanok – 17 bramek
6. Stal Mielec – 16 bramek
Tatran Preszów – 16 bramek
7. DAP Dębica – 13 bramek
8. Soccer Ropczyce – 7 bramek

Zwycięzcą II Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego Orzełka Bażanówka o Puchar Wójta Gminy Zarszyn została drużyna Sandecji Nowy Sącz, która zdobyła 24 punkty (taką samą ilość punktów zgromadził  Beniamink Krosno, dlatego o zajęciu pierwszego miejsca zadecydowało zwycięstwo Sandecji 3-2 w bezpośrednim pojedynku z Beniaminkiem). Podobna sytuacja była w walce o 4 miejsce, gdzie po 14 punktów zgromadziły drużyny Akademii Mistrzów Cracovia i Orzełka Bażanówka. Pomiędzy tymi drużynami padł remis 1-1 i  trzeba było policzyć bilans bramkowy, który okazał się tylko o 1 bramkę lepszy na korzyść Orzełka.

Tabela końcowa:

1. Sandecja Nowy Sącz – 24 punkty
2. Beniaminek Krosno – 24 punkty
3. Tarnovia Tarnów – 18 punktów
4. Orzełek Bażanówka – 14 punktów
5. Akademia Mistrzów Cracovia – 14 punktów
6. AP Sanok – 10 punktów
7. Tatran Preszów – 9 punktów
8. Soccer Ropczyce – 7 punktów
9. DAP Dębica – 4 punkty
10. Stal Mielec – 2 punkty

Nagrody indywidualne:

1. Najlepszy zawodnik –Xawier Koral – Sandecja Nowy Sącz
2. Najlepszy bramkarz – Martin Harcarik  – Tatran Preszów
3. Najlepszy strzelec – Kamil Koczera – AP Sanok

Opinie po turnieju:

Tarnovia Tarnów: Ostatecznie II Festiwal Piłkarstwa Dziecięcego w Krośnie ukończyliśmy na III miejscu przyznając zasłużenie wygraną Sandecji Nowy Sącz. Drugie miejsce zajął Beniaminek Krosno. Wszystkie dzieci dostały złote medale za udział, ambicje i zaangażowanie. Złoty medal należy sie również organizatorom za profesjonalne przygotowanie turnieju i ucztę dla podniebienia na zapleczu. Obsada turnieju była bardzo mocna a tempo wręcz zabójcze. Krótkie przerwy, mecz po meczu równocześnie na trzech boiskach. Naprawdę bardzo dobra lekcja dla nas.

Beniaminek Krosno: W zmaganiach udział wzięła drużyna Beniaminka U-9, nasi chłopcy mieli okazję sprawdzić się w konfrontacji ze stawką silnych rywali. W turnieju wystąpiło dziesięć wyrównanych ekip, rywalizowano w formule wzorowanej na „PROFBUD Lidze”. Zespół Beniaminka ukończył zmagania na drugiej pozycji zdobywając identyczną liczbę punktów jak najlepsza Sandecja Nowy Sącz. W spotkaniu z „góralami” nasza ekipa straciła bramkę w ostatniej sekundzie meczu ulegając 2:3. Gra Beniaminka mogła się podobać, zwłaszcza poczynania ofensywne przysparzały dużo radości naszym kibicom – bilans bramkowy w dziewięciu spotkaniach 44:15. W szeregach krośnian gościnnie wystąpił zawodnik UKS Tempo Nienaszów – Radosław Majka. Swój debiut w barwach Beniaminka okrasił strzeleniem dziesięciu goli!

Akademia Mistrzów Cracovia: Krosno (a dokładniej Bóbrka koło Krosna) to jak mało kto wie, miejsce słynące z odkrycia praktycznego zastosowania ropy naftowej w przemyśle… Tak, tak, to dzięki miastu Krosno dziś szejkowie budują opartą na czarnym złocie fortunę. Jak podają kroniki, eksperymenty Ignacego Łukasiewicza z ropą obfitowały w liczne pożary i eksplozje… Dziś krośnieńska ziemia przeżyła kolejną eksplozję. W drużynie Akademii Mistrzów Cracovia 2007 (AMC 2007) eksplodował instynkt strzelecki Kuby Piszczka. Nasz snajper ustrzelił 11 bramek. Turniej wygrała Sandecja Nowy Sącz przed Beniaminkiem Krosno i Tarnovią. Brawo dla zwycięzców, brawo dla wszystkich uczestników turnieju, brawo dla organizatorów.

Akademia Piłki Nożnej Orzełek Bażanówka – Konrad Bury trener rocznika 2007:Jestem pod ogromnym wrażeniem gry moich zawodników. Nie spodziewałem się, aż tak dobrego występu, co mnie oczywiście cieszy. Na treningach było widać, że chłopcy poczynili spore postępy w ostatnim czasie, ale obawiałem się, że jak na poprzednich turniejach spali ich trema. W naszym zespole wystąpiło gościnie dwóch zawodników Ekoballu Kacper Gołda oraz Kacper Żebracki, którzy na co dzień gra w piłkę z młodymi Orzełkami na szkolnym boisku.

źródło: materiały nadesłane

11-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)