REKLAMA
REKLAMA

Błysk młodych sportowców podczas II Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego Orzełka Bażanówka (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Na zaproszenie Akademii Piłki Nożnej Orzełek Bażanówka do pięknej Hali pod Balonem w Krośnie przybyło 9 znakomitych zespołów, oraz jako 10 zespół gospodarz turnieju Orzełek Bażanówka. Gościem specjalnym turnieju był słowacki zespół Tatran Preszów

, który pomimo, iż w tym samym dniu miał w Preszowie turniej CFT TALRNTS TROPHY  przyjechał z 10 zawodnikami i trenerem Jakubem Soltes.

II FESTIWAL PIŁKARSTWA DZIECIĘCEGO ORZEŁKA BAŻANÓWKA O PUCHAR WÓJTA GMINY ZARSZYN DLA ROCZNIKA 2007

W turnieju udział wzięły zespoły, których dorosłe drużyny reprezentują kluby ekstraklasy, pierwszej i drugiej ligi, a także niezależne szkółki piłkarskie należące do najlepiej szkolących dzieci i młodzież w regionie.

1. Akademia Mistrzów Cracovia – ekstraklasa
2. Tatran Preszów – I liga
3. Sandecja Nowy Sącz – I liga
4. Stal Mielec – lider II ligi
5. Tarnovia Tarnów – klasa okręgowa
6. Orzełek Bażanówka – klasa A
7. Beniaminek Krosno
8. DAP Dębica
9. AP Sanok
10. Soccer Ropczyce – Patronat nad szkółką sprawuje Łukasz Trałka (Lech Poznań).

Na 3 boiskach równocześnie ponad 120 dzieci rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Zarszyn. Każdy zespół rozegrał 9 meczy, po 14 minut, w ciągu 4 godzin gry spędzając na boisku 126 minut. Wyrównany poziom umiejętności technicznych wszystkich zespołów sprawił, że do ostatniej kolejki toczyła się rywalizacja o miejsca w klasyfikacji końcowej. Często emocje sięgały zenitu, jak chociażby w meczu pomiędzy Orzełkiem Bażanówka, a Stalą Mielec, gdzie chłopcy z Mielca prowadzili 0-4, by ostatecznie przegrać 6-4. W turnieju padło 216 bramek. Tabela według strzelonych bramek przedstawia się następująco:

1. Beniaminek Krosno – 44 bramki
2. Tarnovia Tarnów – 34 bramki
3. Sandecja Nowy Sącz – 32 bramki
4. Orzełek Bażanówka – 20 bramek
5. Akademia Mistrzów Cracovia – 17 bramek
AP Sanok – 17 bramek
6. Stal Mielec – 16 bramek
Tatran Preszów – 16 bramek
7. DAP Dębica – 13 bramek
8. Soccer Ropczyce – 7 bramek

Zwycięzcą II Festiwalu Piłkarstwa Dziecięcego Orzełka Bażanówka o Puchar Wójta Gminy Zarszyn została drużyna Sandecji Nowy Sącz, która zdobyła 24 punkty (taką samą ilość punktów zgromadził  Beniamink Krosno, dlatego o zajęciu pierwszego miejsca zadecydowało zwycięstwo Sandecji 3-2 w bezpośrednim pojedynku z Beniaminkiem). Podobna sytuacja była w walce o 4 miejsce, gdzie po 14 punktów zgromadziły drużyny Akademii Mistrzów Cracovia i Orzełka Bażanówka. Pomiędzy tymi drużynami padł remis 1-1 i  trzeba było policzyć bilans bramkowy, który okazał się tylko o 1 bramkę lepszy na korzyść Orzełka.

Tabela końcowa:

1. Sandecja Nowy Sącz – 24 punkty
2. Beniaminek Krosno – 24 punkty
3. Tarnovia Tarnów – 18 punktów
4. Orzełek Bażanówka – 14 punktów
5. Akademia Mistrzów Cracovia – 14 punktów
6. AP Sanok – 10 punktów
7. Tatran Preszów – 9 punktów
8. Soccer Ropczyce – 7 punktów
9. DAP Dębica – 4 punkty
10. Stal Mielec – 2 punkty

Nagrody indywidualne:

1. Najlepszy zawodnik –Xawier Koral – Sandecja Nowy Sącz
2. Najlepszy bramkarz – Martin Harcarik  – Tatran Preszów
3. Najlepszy strzelec – Kamil Koczera – AP Sanok

Opinie po turnieju:

Tarnovia Tarnów: Ostatecznie II Festiwal Piłkarstwa Dziecięcego w Krośnie ukończyliśmy na III miejscu przyznając zasłużenie wygraną Sandecji Nowy Sącz. Drugie miejsce zajął Beniaminek Krosno. Wszystkie dzieci dostały złote medale za udział, ambicje i zaangażowanie. Złoty medal należy sie również organizatorom za profesjonalne przygotowanie turnieju i ucztę dla podniebienia na zapleczu. Obsada turnieju była bardzo mocna a tempo wręcz zabójcze. Krótkie przerwy, mecz po meczu równocześnie na trzech boiskach. Naprawdę bardzo dobra lekcja dla nas.

Beniaminek Krosno: W zmaganiach udział wzięła drużyna Beniaminka U-9, nasi chłopcy mieli okazję sprawdzić się w konfrontacji ze stawką silnych rywali. W turnieju wystąpiło dziesięć wyrównanych ekip, rywalizowano w formule wzorowanej na „PROFBUD Lidze”. Zespół Beniaminka ukończył zmagania na drugiej pozycji zdobywając identyczną liczbę punktów jak najlepsza Sandecja Nowy Sącz. W spotkaniu z „góralami” nasza ekipa straciła bramkę w ostatniej sekundzie meczu ulegając 2:3. Gra Beniaminka mogła się podobać, zwłaszcza poczynania ofensywne przysparzały dużo radości naszym kibicom – bilans bramkowy w dziewięciu spotkaniach 44:15. W szeregach krośnian gościnnie wystąpił zawodnik UKS Tempo Nienaszów – Radosław Majka. Swój debiut w barwach Beniaminka okrasił strzeleniem dziesięciu goli!

Akademia Mistrzów Cracovia: Krosno (a dokładniej Bóbrka koło Krosna) to jak mało kto wie, miejsce słynące z odkrycia praktycznego zastosowania ropy naftowej w przemyśle… Tak, tak, to dzięki miastu Krosno dziś szejkowie budują opartą na czarnym złocie fortunę. Jak podają kroniki, eksperymenty Ignacego Łukasiewicza z ropą obfitowały w liczne pożary i eksplozje… Dziś krośnieńska ziemia przeżyła kolejną eksplozję. W drużynie Akademii Mistrzów Cracovia 2007 (AMC 2007) eksplodował instynkt strzelecki Kuby Piszczka. Nasz snajper ustrzelił 11 bramek. Turniej wygrała Sandecja Nowy Sącz przed Beniaminkiem Krosno i Tarnovią. Brawo dla zwycięzców, brawo dla wszystkich uczestników turnieju, brawo dla organizatorów.

Akademia Piłki Nożnej Orzełek Bażanówka – Konrad Bury trener rocznika 2007:Jestem pod ogromnym wrażeniem gry moich zawodników. Nie spodziewałem się, aż tak dobrego występu, co mnie oczywiście cieszy. Na treningach było widać, że chłopcy poczynili spore postępy w ostatnim czasie, ale obawiałem się, że jak na poprzednich turniejach spali ich trema. W naszym zespole wystąpiło gościnie dwóch zawodników Ekoballu Kacper Gołda oraz Kacper Żebracki, którzy na co dzień gra w piłkę z młodymi Orzełkami na szkolnym boisku.

źródło: materiały nadesłane

11-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)