REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW: 24-latek jechał za pijanym kierowcą. Wezwał policję i nie dał mu uciec

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 24-letni mężczyzna udaremnił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Jadąc za oplem zafirą zauważył, że jego kierowca zachowuje się tak, jakby był pod wpływem alkoholu. Jednak dopiero gdy miał możliwość porozmawiać z nim, to utwierdził się w tym przekonaniu i wezwał na miejsce policję. Badanie wykazało, że kierujący oplem miał 1,3 promila

alkoholu w organizmie.

Wczoraj przed godz. 14, policjanci zostali zawiadomieni o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Zgłaszający oczekiwał na funkcjonariuszy na jednym z parkingów w Brzozowie. Jak ustalili mundurowi, 24-latek, który w Humniskach jechał za oplem zafirą, zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie jego kierowcy. Postanowił za nim jechać w kierunku Brzozowa, by dokładnie to sprawdzić. Gdy mężczyzna zjechał na jeden z parkingów, 24- latek wykorzystał ten moment i podszedł do niego, by z nim porozmawiać. Wówczas utwierdził się w przekonaniu, że kierowca opla jest pijany, gdyż czuć było od niego alkohol. Wezwał na miejsce policję uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili jego trzeźwość. Badanie wykazało 1,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Pijanym kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec Brzozowa. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu za to kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata i świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Tego dnia w tym samym czasie patrol ruchu drogowego brzozowskiej komendy interweniował wobec innego nietrzeźwego kierowcy volkswagena w Humniskach. Powiadomił o tym dyżurnego również świadek, który zauważył podejrzanego kierowcę. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Był nim 32-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Jeśli widzimy pijanego kierowcę – reagujmy! Nie pozwólmy mu kontynuować jazdy. Dzięki takiemu zachowaniu możemy uchronić go przed nieszczęściem i tych, których może spotkać na swojej drodze.

źródło: KPP Brzozów

15-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)