REKLAMA
REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: W samochodzie prochy, a w domu spluwa. Kierowca pijany i bez prawa jazdy

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podróżujących fiatem uno, w którym znaleźli środki odurzające. 20-latek kierujący samochodem był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli broń, na którą młody mężczyzna nie miał zezwolenia.

We wtorek policjanci z Brzozowa uzyskali informację, że po terenie powiatu brzozowskiego porusza się w fiat uno, w którym mogą być przewożone narkotyki. Przed północą w Zmiennicy, zauważyli samochód, którego kierowca na widok radiowozu nagle zatrzymał się i po chwili ponownie ruszył. Gdy policjanci zbliżyli się do niego zauważyli, że jest to fiat uno, który był w ich zainteresowaniu. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali kierującemu sygnał do zatrzymania pojazdu, ten jednak go zignorował i przyśpieszył. Policjanci ruszyli za nim. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów mężczyzna zatrzymał się na poboczu, przy jednej z posesji w Zmiennicy. Fiatem podróżowało trzech młodych mężczyzn.

Zabezpieczona broń

Zabezpieczona broń

Kierowcą okazał się 20-letni mieszkaniec gminy Nozdrzec, który od razu oświadczył policjantom, że nie ma prawa jazdy. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko promil alkoholu w organizmie. Zachowanie osób znajdujących się w samochodzie wskazywało, że mają oni coś jeszcze do ukrycia przed policjantami.

Funkcjonariusze przystąpili do szczegółowej kontroli samochodu. W jednym ze schowków znaleźli dwa przezroczyste woreczki z zawartością białego kryształu. Wykonane narkotestem badanie wstępnie potwierdziło, że jest to zabroniona substancja psychoaktywna. Ostatecznie stwierdzą to specjalne badania laboratoryjne. Początkowo wszyscy zgodnie twierdzili, że nie wiedzą skąd się to znalazło w samochodzie i czyją jest własnością, jednak później okazało się, że zabezpieczone woreczki należą do kierowcy.Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 20-latka, policjanci zabezpieczyli broń, na którą mężczyzna nie posiada stosownego zezwolenia. W prowadzonym postępowaniu zostanie powołany biegły, który potwierdzi, czy zabezpieczona broń jest zabroniona w myśl ustawy o broni i amunicji.

Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie na razie pozwolił policjantom na przedstawienie mężczyźnie zarzutu kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Nie ominie go również kara za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

KPP Brzozów

22-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)