REKLAMA
REKLAMA

Brzozowianie otrzymają nowy stadion na Dni Brzozowa (FILM)

Brzozowianie otrzymają nowy stadion na Dni Brzozowa (FILM)

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Gmina Brzozów otrzymała dofinansowanie na przebudowę stadionu lekkoatletycznego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Legionów. Jak zapowiada burmistrz Józef Rzepka zmodernizowany obiekt będzie oddany do użytku na przyszłoroczne Dni Brzozowa.


W lutym b.r. złożono wniosek do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej. Decyzja zapadła w połowie września w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Gmina znalazła się na 22 miejscu na 48 rozpatrzonych pozytywnie wniosków. Otrzyma dofinansowanie w wysokości 50% kosztów.

W ramach zadaniu pn. „Remont i przebudowa elementów boiska sportowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie” zostanie położona nawierzchnia kompleksu lekkoatletycznego – wariant 400 m treningowy. Oznacza to budowę tartanowej bieżni lekkoatletycznej 4-torowej okólnej o długości 400 m, z 6 torami na prostej, wraz z zabiegami o pow. 2240 m2. Ponadto powstaną: skocznia do skoku w dal i trójskoku – 95 m2, skocznia do skoku wzwyż – 866 m2 i rzutnia do pchnięcia kulą  – 180 m2 oraz oszczepem. Wykonane będzie też nowe ogrodzenie.

Wg przyjętego kosztorysu cała inwestycja ma wynieść 1 mln 566 tys. zł, a przyznane dofinansowanie to 783 tys. zł.

Gmina ma zrealizować zadanie do końca czerwca 2017 roku.

źródło: Brzozów24.pl

30-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)