REKLAMA
REKLAMA

Brzozowianie otrzymają nowy stadion na Dni Brzozowa (FILM)

Brzozowianie otrzymają nowy stadion na Dni Brzozowa (FILM)

BRZOZÓW24.PL / PODKARPACIE. Gmina Brzozów otrzymała dofinansowanie na przebudowę stadionu lekkoatletycznego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Legionów. Jak zapowiada burmistrz Józef Rzepka zmodernizowany obiekt będzie oddany do użytku na przyszłoroczne Dni Brzozowa.


W lutym b.r. złożono wniosek do Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej. Decyzja zapadła w połowie września w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Gmina znalazła się na 22 miejscu na 48 rozpatrzonych pozytywnie wniosków. Otrzyma dofinansowanie w wysokości 50% kosztów.

W ramach zadaniu pn. „Remont i przebudowa elementów boiska sportowego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzozowie” zostanie położona nawierzchnia kompleksu lekkoatletycznego – wariant 400 m treningowy. Oznacza to budowę tartanowej bieżni lekkoatletycznej 4-torowej okólnej o długości 400 m, z 6 torami na prostej, wraz z zabiegami o pow. 2240 m2. Ponadto powstaną: skocznia do skoku w dal i trójskoku – 95 m2, skocznia do skoku wzwyż – 866 m2 i rzutnia do pchnięcia kulą  – 180 m2 oraz oszczepem. Wykonane będzie też nowe ogrodzenie.

Wg przyjętego kosztorysu cała inwestycja ma wynieść 1 mln 566 tys. zł, a przyznane dofinansowanie to 783 tys. zł.

Gmina ma zrealizować zadanie do końca czerwca 2017 roku.

źródło: Brzozów24.pl

30-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)