REKLAMA
REKLAMA
Guardia

BUDŻET OBYWATELSKI: Sanoczanie postawili na remonty ulic i aktywny wypoczynek. Zobacz wyniki głosowania!

SANOK / PODKARPACIE. Znamy oficjalne wyniki głosowania w ramach budżetu obywatelskiego. Sanoczanie głównie postawili na remonty ulic oraz miejsca aktywnego wypoczynku. Inwestycje z największą ilością głosów będą wpisane w przyszłoroczny budżet miasta.

Formuła tegorocznej odsłony budżetu obywatelskiego była nieco inna niż poprzednia. Mieszkańcy każdej z dzielnic oddawali głosy na inwestycję ze swojego okręgu. Mogli to uczynić między 13 a 19 października.

Na Błoniach projekt „Fit – żyj zdrowo i sportowo” poparło 402 mieszkańców. Na Posadzie powstanie strefa aktywnego wypoczynku, czyli siłownia zewnętrzna. Na tę propozycję zagłosowało 648 osób, z kolei w Śródmieściu projekt „Spotkajmy się w parku – rekreacyjne zagospodarowanie Parku Miejskiego” otrzymał 321 głosów. Co ważne w tych dzielnicach zgłoszono tylko po jednym zadaniu do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego.

Mieszkańcy pozostałych dzielnic miasta postawili  głównie na remonty ulic. I tak na Olchowcach 224 mieszkańców zagłosowało za dokończeniem budowy ulicy Batorego wraz ze zmianą organizacji ruchu. Na Wójtowstwie 387 osób poparło remont ul. Modrzewiowej. Natomiast dzielnica Zatorze doczeka się asfaltowej nawierzchni na Kenara. Za tym projektem było 103 mieszkańców.

Ze schematu wyłamała się Dąbrówka. Tutaj liczbą 338 głosów poparcia postanowiono o uzupełnieniu nawierzchni na placu zabaw „Brykalnia”, który powstał w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego.

Frekwencja nie była powalająca. Najbardziej aktywni okazali się mieszkańcy Dąbrówki, 19,44% wzięło udział w głosowaniu. Tuż za nimi była dzielnica Olchowce z wynikiem 17,1%. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowało się Zatorze – 14,7%.

W pozostałych dzielnicach frekwencja była słabsza. Na Posadzie głosowało 12,63% mieszkańców, w dzielnicy Błonie – 9,24%. Najsłabiej wypadło Wójtostwo, gdzie swoje głosy oddało 6,57% osób oraz Śródmieście – 6,04%.

Wszystkie zwycięskie projekty znajda się w przyszłorocznym budżecie miasta.

ZOBACZ PEŁNA LISTĘ! wyniki budżetu obywatelskiego

 

Zobacz także: Budżet obywatelski tak. Formuła dzielnicowa to niewypał

24-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)