REKLAMA
REKLAMA

Celnicy wykryli narkotyki w autokarze. Próbę przemytu marihuany podjął 41-letni Ukrainiec (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad pół kilograma narkotyków wykryli funkcjonariusze Służby Celnej w autokarze jadącym do Wrocławia. Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym.

Wczoraj (18 bm.) około godziny 21 funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski autokar na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca autokaru relacji Kijów – Wrocław zapewniał celników, że wszystko jest w porządku i w jego autokarze celnicy nic zabronionego nie znajdą. Szybko okazało się, że zapewnienia kierowcy minęły się z prawdą, gdyż zza tylnych siedzeń celnicy wyjęli dwa pakiety, które jak się później okazało zawierały susz roślinny – marihuanę. Do identyfikacji substancji  celnicy użyli specjalistycznego sprzętu, który potwierdził  obecność środków zabronionych, tj. w tym przypadku marihuany.

Początkowo nikt spośród 36 pasażerów autokaru nie przyznał się do własności narkotyków. Jednak w toku dalszego postępowania prowadzonego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ustalono, że próbę przemytu 0,536 kg narkotyków podjął 41-letni obywatel Ukrainy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem prokuratora.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

mł rew. Iwona Rzeźniczek
Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji Społecznej

źródło: materiały nadesłane

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)