REKLAMA
REKLAMA

Celnicy wykryli narkotyki w autokarze. Próbę przemytu marihuany podjął 41-letni Ukrainiec (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Ponad pół kilograma narkotyków wykryli funkcjonariusze Służby Celnej w autokarze jadącym do Wrocławia. Do zdarzenia doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym.

Wczoraj (18 bm.) około godziny 21 funkcjonariusze Służby Celnej wytypowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski autokar na ukraińskich tablicach rejestracyjnych. Kierowca autokaru relacji Kijów – Wrocław zapewniał celników, że wszystko jest w porządku i w jego autokarze celnicy nic zabronionego nie znajdą. Szybko okazało się, że zapewnienia kierowcy minęły się z prawdą, gdyż zza tylnych siedzeń celnicy wyjęli dwa pakiety, które jak się później okazało zawierały susz roślinny – marihuanę. Do identyfikacji substancji  celnicy użyli specjalistycznego sprzętu, który potwierdził  obecność środków zabronionych, tj. w tym przypadku marihuany.

Początkowo nikt spośród 36 pasażerów autokaru nie przyznał się do własności narkotyków. Jednak w toku dalszego postępowania prowadzonego przez funkcjonariuszy Straży Granicznej ustalono, że próbę przemytu 0,536 kg narkotyków podjął 41-letni obywatel Ukrainy.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Straż Graniczna pod nadzorem prokuratora.

???????????????????????????????

???????????????????????????????

???????????????????????????????

mł rew. Iwona Rzeźniczek
Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji Społecznej

źródło: materiały nadesłane

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)