REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nieoznakowana vectra wróciła do służby. Znamy wysokość grzywny dla sprawcy kolizji (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończył się remont nieoznakowanego radiowozu sanockiej policji, który w styczniu brał udział w kolizji. Opel jest już sprawny i w sobotę wrócił do służby. Tymczasem znamy już wysokość grzywny jaką sąd nałożył na sprawcę kolizji.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia na ul. Jagiellońskiej w Sanoku. Nieoznakowany radiowóz kierowany przez sanockich policjantów zatrzymał się przed zamkniętym przejazdem kolejowym. W tył pojazdu uderzyło audi.

Na wysokości apteki, po prawej stronie jezdni, na chodniku zatrzymało się auto osobowe, z którego po zatrzymaniu nagle wysiadł kierowca, była to kobieta. Po opuszczeniu samochodu, zrobiła ona krok w kierunku ulicy. Byłem wtedy 5-7 m od jej auta. Żeby nie uderzyć w kobietę, wykonałem manewr omijania. Przejeżdżając obok niej, popatrzyłem czy nie spadła i to mnie zgubiło. Obróciłem głowę w prawo, tracąc poczucie odległości od poprzedzającego mnie pojazdu – relacjonował kierowca audi.

Dwaj funkcjonariusze, którzy znajdowali się w oplu zostali przewiezieni do szpitala. Okazało się, że doznali oni urazów kręgosłupa, ale nie były to obrażenia „powyżej dni siedmiu”, stąd całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. W trakcie przeprowadzanych na miejscu czynności, zabrano prawo jazdy sprawcy stłuczki. Sąd najpierw nakazał zwrot dokumentu, a później wyznaczył wysokość grzywny.

Otrzymałem mandat w wysokości 300 zł – relacjonuje mężczyzna.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że w takich sytuacjach nakładane są również automatycznie punkty karne. W tym przypadku, najprawdopodobniej będzie to 6 punktów.

Policyjny samochód naprawiono i wrócił on do służby. Na sanockich drogach porusza się od soboty.

1

Nieoznakowany radiowóz sanockiej policji od soboty jest znów w akcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Wypadek z udziałem nieoznakowanej, policyjnej vectry. Dwóch funkcjonariuszy w szpitalu (FILM, ZDJĘCIA)

KOLIZJA Z RADIOWOZEM: Relacja kierowcy audi. Policja: funkcjonariusze mieli zapięte pasy (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Sąd zwraca prawo jazdy sprawcy kolizji z nieoznakowaną vectrą (FILM, ZDJĘCIA)

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)