REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Nieoznakowana vectra wróciła do służby. Znamy wysokość grzywny dla sprawcy kolizji (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zakończył się remont nieoznakowanego radiowozu sanockiej policji, który w styczniu brał udział w kolizji. Opel jest już sprawny i w sobotę wrócił do służby. Tymczasem znamy już wysokość grzywny jaką sąd nałożył na sprawcę kolizji.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia na ul. Jagiellońskiej w Sanoku. Nieoznakowany radiowóz kierowany przez sanockich policjantów zatrzymał się przed zamkniętym przejazdem kolejowym. W tył pojazdu uderzyło audi.

Na wysokości apteki, po prawej stronie jezdni, na chodniku zatrzymało się auto osobowe, z którego po zatrzymaniu nagle wysiadł kierowca, była to kobieta. Po opuszczeniu samochodu, zrobiła ona krok w kierunku ulicy. Byłem wtedy 5-7 m od jej auta. Żeby nie uderzyć w kobietę, wykonałem manewr omijania. Przejeżdżając obok niej, popatrzyłem czy nie spadła i to mnie zgubiło. Obróciłem głowę w prawo, tracąc poczucie odległości od poprzedzającego mnie pojazdu – relacjonował kierowca audi.

Dwaj funkcjonariusze, którzy znajdowali się w oplu zostali przewiezieni do szpitala. Okazało się, że doznali oni urazów kręgosłupa, ale nie były to obrażenia „powyżej dni siedmiu”, stąd całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. W trakcie przeprowadzanych na miejscu czynności, zabrano prawo jazdy sprawcy stłuczki. Sąd najpierw nakazał zwrot dokumentu, a później wyznaczył wysokość grzywny.

Otrzymałem mandat w wysokości 300 zł – relacjonuje mężczyzna.

Z informacji, do których dotarliśmy wynika, że w takich sytuacjach nakładane są również automatycznie punkty karne. W tym przypadku, najprawdopodobniej będzie to 6 punktów.

Policyjny samochód naprawiono i wrócił on do służby. Na sanockich drogach porusza się od soboty.

1

Nieoznakowany radiowóz sanockiej policji od soboty jest znów w akcji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Wypadek z udziałem nieoznakowanej, policyjnej vectry. Dwóch funkcjonariuszy w szpitalu (FILM, ZDJĘCIA)

KOLIZJA Z RADIOWOZEM: Relacja kierowcy audi. Policja: funkcjonariusze mieli zapięte pasy (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Sąd zwraca prawo jazdy sprawcy kolizji z nieoznakowaną vectrą (FILM, ZDJĘCIA)

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)