REKLAMA
REKLAMA

Chcesz wyrobić paszport? Biura wydłużają godziny pracy

PODKARPACIE. We wtorki sprawy związane z wyrobieniem paszportu będziemy mogli załatwiać prawie dwie godziny dłużej niż do tej pory. Zmiany w godzinach urzędowania podyktowane są wzmożoną ilością składanych wniosków przed zbliżającym się latem.

W Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu od 10 maja, w każdy wtorek, będzie można składać wnioski paszportowe i odbierać dokumenty do godziny 17.30. Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wydłużają czas pracy w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków.

We wtorki biura będą czynne od 8.00 do 17.30, natomiast w pozostałe dni od 7.30 do 15.30. Oddziały w takim trybie będą pracować do końca wakacji, czyli do 30 sierpnia.

Wydłużenie godzin pracy poszczególnych oddziałów ma ułatwić i usprawnić za załatwianie spraw związanych z paszportami.
Obecnie na dokument czeka się od 10 dni nawet do trzech tygodni. Natomiast w sezonie trzeba się liczyć z tym, że okres oczekiwania może się jeszcze wydłużyć.

W 2015 roku do wojewody podkarpackiego złożono niemal 62 tys. wniosków paszportowych. Tylko od maja do sierpnia wpłynęło ich 26 tysięcy. Rekordowym dniem ubiegłego roku okazał się 5 czerwca. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło aż 600 wniosków o wydanie tego dokumentu.

1-22639_g

foto: MSWiA

09-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)