REKLAMA
REKLAMA

Chciała popełnić samobójstwo. Uratowali ją strażnicy graniczni

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Stuposianach uratowali życie kobiecie, która próbowała popełnić samobójstwo. Patrol strażników granicznych zauważył wczoraj (10 stycznia), w pobliżu granicy, w okolicach nieistniejącej już dzisiaj miejscowości Bukowiec

, stojący na poboczu samochód marki Volkswagen. W środku, na rozłożonym siedzeniu, leżała kobieta. Była nieprzytomna. Obok widać było rozrzucone lekarstwa i pustą butelkę po alkoholu. Funkcjonariusze szybko się zorientowali, że mogła targnąć się na własne życie. Dalsze próby nawiązania z nią kontaktu nie dawały rezultatu, więc wezwano pogotowie ratunkowe. Ponieważ, dojazd przez pogotowie na miejsce był niemożliwy, nieprzytomną kobietę przeniesiono do służbowego pojazdu i przez 20 minut, w drodze do oczekującej w Mucznem karetki, kobiecie udzielano pomocy przedmedycznej. 34-latka nieomal w ostatniej chwili trafiła do Szpitala w Ustrzykach Dolnych. Lekarze orzekli, że funkcjonariusze uratowali jej życie. Aktualnie, jej stan zdrowia jest stabilny.

akcja

Następnego dnia, do Komendanta Placówki w Stuposianach przyjechali rodzice kobiety i na jego ręce złożyli podziękowania dla ratujących córkę funkcjonariuszy.

W ostatnim półroczu jest to już drugie tego typu zdarzenie gdzie funkcjonariusze uratowali ludzkie życie. Pod koniec listopada 2015 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Ustrzykach Górnych, w okolicy masywu górskiego „Szeroki Wierch” odnaleźli poszukiwanego Czecha. Mężczyzna był chory i powinien znajdować się pod stałą opieką lekarza. Wyjechał z domu i ślad po nim zaginął. Poszukiwany był najpierw przez rodzinę, a następnie przez czeską Policję.

Akcja prowadzona była w bardzo trudnym bieszczadzkim  terenie,  w okolicy masywu górskiego „Szeroki Wierch”, tym czasie temperatura otoczenia wynosiła do minus 10 stopni Celsjusza. Odnaleziony 31-letni mężczyzna był przemoczony, głodny oraz znajdował się w stanie poważnego wychłodzenia organizmu, dłuższy jego pobyt w takich warunkach groził śmiercią przez zamarznięcie. Szybka i skuteczna akcja strażników granicznych pozwoliła uniknąć tragedii.

akcjrat26112015

BOSG

12-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)