REKLAMA
REKLAMA

Dawniej składowano śnieg, teraz parkują tiry. Co zrobić z placem nad Sanem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Miasto złoży wniosek i powalczy o pieniądze na zagospodarowanie brzegów Sanu od strony Skansenu. Obszar nabrałby nowego blasku. Od wielu lat, jak bumerang powraca temat urządzenia placu po drugiej stronie (obok ulicy Białogórskiej).

– Teren wygląda fatalnie. Temat jego zagospodarowania powraca w każdej kadencji. Dawniej składowano tam śnieg, dziś plac jest wydzierżawiony dla tirów. W obu przypadkach, takie rozwiązania uroku miejscu nie przynoszą – twierdzi Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka.

2

Przewodniczący Zbigniew Daszyk poddaje kilka pomysłów do realizacji

– Można powiększyć parking, który znajduje się obok mostu, a boisko przenieść w okolice skateparku. Zamontować także plenerową siłownię. Stworzyć miejsce dla mieszkańców, które będzie służyło do aktywnego spędzania czasu wolnego – wylicza przewodniczący.

– Na dzień dzisiejszy, w ramach prowadzonych remontów, dziury na placu zostaną załatane. Wszystko rozbija się też o pieniądze. Choć najpierw wypracujmy rozwiązanie, a następnie zastanowimy się nad źródłem jego finansowania – mówi z kolei Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Nasi rozmówcy zgodnie twierdzą, że może właściwym rozwiązaniem byłoby zapytać mieszkańców, czego w tym miejscu oczekują. Co więc proponujecie Drodzy Internauci?

6

red.

08-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)