REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowy oddział dla przyszłych licealistów? Zarząd Powiatu Sanockiego rozważa taką możliwość

SANOK / PODKARPACIE. We wszystkich szkołach średnich w powiecie sanockim zakończył się nabór uczniów do klas pierwszych. Jednak znaleźli się tacy, którzy z różnych przyczyn wybrali placówki w ościennych powiatach. Dlatego pojawił się pomysł na utworzenie dodatkowego oddziału w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.

Nie jest to ostateczna decyzja. Zarząd Powiatu Sanockiego rozważa możliwość utworzenia dodatkowego oddziału dla absolwentów gimnazjum, którzy chcieliby rozpocząć naukę w sanockim liceum.

Damian-Biskup

Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego

– Najpierw chcemy sprawdzić, czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na taki oddział. Należy podkreślić, że nie będzie to dodatkowy nabór, a możliwość nauki dla absolwentów gimnazjum, którzy z różnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do szkół w naszym powiecie i wybrali placówki w ościennych miastach – wyjaśnia Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

Co istotne dodatkowy oddział zostałby utworzony w II LO w Sanoku. Obecnie od 1 września  w tej szkole ruszą cztery klasy pierwsze. Gdyby pomysł okazał się trafiony, takich oddziałów będzie pięć. Natomiast w I LO w Sanoku od razu stworzono pięć klas i uczniowie, którzy nie otrzymali miejsca w żadnej z nich już nie mogą liczyć na drugą szansę.

Dodatkowy oddział powstałby w II LO, aby nie tworzyć dysproporcji w naborze do obu liceów ogólnokształcących w Sanoku – dopowiada Damian Biskup.

III-LO2

Ci, którzy chcieliby dołączyć do kolejnego oddziału, muszą spełnić określone warunki. Po pierwsze uczeń ubiegający się o miejsce powinien mieć ogółem co najmniej 105 punktów. Następnie należy wypełnić podanie o przyjęcie do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. Taki dokument można pobrać ze strony starostwa, wybrać je w biurze podawczym przy ul. Rynek 1 bądź pobrać bezpośrednio z naszego portalu. Ostatnim z warunków jest złożenie podań do 17 sierpnia w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Dopiero po napływie wszystkich zgłoszeń zarząd powiatu oceni, czy piaty oddział w sanockiej „dwójce” jest potrzebny, czy też nie.

Pobierz dokument TUTAJ: podanie_lo_powiat sanocki

podanie_lo_powiat sanocki-1

Pobierz dokument TUTAJ: podanie_lo_powiat sanocki

pao

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)