REKLAMA
REKLAMA

Dodatkowy oddział dla przyszłych licealistów? Zarząd Powiatu Sanockiego rozważa taką możliwość

SANOK / PODKARPACIE. We wszystkich szkołach średnich w powiecie sanockim zakończył się nabór uczniów do klas pierwszych. Jednak znaleźli się tacy, którzy z różnych przyczyn wybrali placówki w ościennych powiatach. Dlatego pojawił się pomysł na utworzenie dodatkowego oddziału w II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku.

Nie jest to ostateczna decyzja. Zarząd Powiatu Sanockiego rozważa możliwość utworzenia dodatkowego oddziału dla absolwentów gimnazjum, którzy chcieliby rozpocząć naukę w sanockim liceum.

Damian-Biskup

Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego

– Najpierw chcemy sprawdzić, czy rzeczywiście jest zapotrzebowanie na taki oddział. Należy podkreślić, że nie będzie to dodatkowy nabór, a możliwość nauki dla absolwentów gimnazjum, którzy z różnych przyczyn nie zostali zakwalifikowani do szkół w naszym powiecie i wybrali placówki w ościennych miastach – wyjaśnia Damian Biskup, członek Zarządu Powiatu Sanockiego.

Co istotne dodatkowy oddział zostałby utworzony w II LO w Sanoku. Obecnie od 1 września  w tej szkole ruszą cztery klasy pierwsze. Gdyby pomysł okazał się trafiony, takich oddziałów będzie pięć. Natomiast w I LO w Sanoku od razu stworzono pięć klas i uczniowie, którzy nie otrzymali miejsca w żadnej z nich już nie mogą liczyć na drugą szansę.

Dodatkowy oddział powstałby w II LO, aby nie tworzyć dysproporcji w naborze do obu liceów ogólnokształcących w Sanoku – dopowiada Damian Biskup.

III-LO2

Ci, którzy chcieliby dołączyć do kolejnego oddziału, muszą spełnić określone warunki. Po pierwsze uczeń ubiegający się o miejsce powinien mieć ogółem co najmniej 105 punktów. Następnie należy wypełnić podanie o przyjęcie do klasy pierwszej liceum ogólnokształcącego. Taki dokument można pobrać ze strony starostwa, wybrać je w biurze podawczym przy ul. Rynek 1 bądź pobrać bezpośrednio z naszego portalu. Ostatnim z warunków jest złożenie podań do 17 sierpnia w Biurze Podawczym Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Dopiero po napływie wszystkich zgłoszeń zarząd powiatu oceni, czy piaty oddział w sanockiej „dwójce” jest potrzebny, czy też nie.

Pobierz dokument TUTAJ: podanie_lo_powiat sanocki

podanie_lo_powiat sanocki-1

Pobierz dokument TUTAJ: podanie_lo_powiat sanocki

pao

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)