REKLAMA
REKLAMA

Funkcjonariusz Straży Granicznej ratuje tonącą dziewczynkę

POWIAT BIESZCZADZKI / PODKARPACIE . Do zdarzenia doszło 24 czerwca, tj. w dniu zakończenia przez uczniów roku szkolnego. Po rozdaniu świadectw dla klas III szkoły podstawowej, mł. chor. SG Piotr Gac wraz ze swoimi dziećmi udał się na zorganizowany dla uczniów piknik. W pewnym momencie zauważył jak siedząca na brzegu pobliskiego stawu dziewczynka ześlizgnęła się i upadała do wody. Dziecko zachłysnęło się i zaczęło tonąć.

Obserwujący zdarzenie zamarli. Funkcjonariusz natychmiast zareagował i nie tracąc czasu dotarł do dziewczynki, która już była pod wodą. Wyciągnął dziecko na powierzchnię.

– Nie było czasu na czekanie, bez namysłu wskoczyłem. Wiedziałem, że staw w najgłębszym miejscu miał ponad 1,6 m głębokości – relacjonuje bohater – Po jej wyciągnięciu na brzeg, Oliwka była przestraszona, ale cała i zdrowa .

– W żadnym razie nie czuję się bohaterem, każdy widząc topiące się dziecko, jeśli tylko potrafi pływać, tak zareaguje – dodaje skromnie.

Kilka dni temu, do Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG wpłynął list matki uratowanej dziewczynki w którym gratuluje postawy jaką wykazał się podwładny mł. chor. SG Piotr Gac z Placówki SG w Stuposianach.

Bohater z uratowaną dziewczynką

Bohater z uratowaną dziewczynką

W odpowiedzi, Komendant Oddziału płk SG dr Piotr Patla zaprosił do komendy w Przemyślu uratowaną dziewczynkę wraz z jej matką i siostrą. Stawił się także główny bohater mł.chor. SG Piotr Gac wraz ze swoim przełożony komendantem z Placówki SG w Stuposianach.

Komendant, pogratulował najpierw bohaterskiemu funkcjonariuszowi, wręczając mu list gratulacyjny i nagrodę pieniężną, a następnie obu siostrom przekazał specjalnie przygotowane prezenty. Dziewczynki otrzymały m.in. strażo-graniczne misie.

od prawej stron: matka uratowanej dziewczynki, bohater mł.chor. SG Piotr Gac, jego przełożony komendant ze Stuposian ppłk SG Jacek Siara oraz Komendant Oddziału płk SG dr Piotr Patla, na przodzie obie siostry Oliwia i Wiktoria

od prawej stron: matka uratowanej dziewczynki, bohater mł.chor. SG Piotr Gac, jego przełożony komendant ze Stuposian ppłk SG Jacek Siara oraz Komendant Oddziału płk SG dr Piotr Patla, na przodzie obie siostry Oliwia i Wiktoria

 

03-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)