REKLAMA
REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka oraz wspólne kolędowanie w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Z okazji Dnia Babci i Dziadka  uczniowie ze szkoły  w Kostarowcach przygotowali wraz z wychowawcami specjalny program artystyczny, na który przybyli również zaproszeni goście z urzędu gminy Sanok Pani: wójt Anna Hałas, dyrektor SAPO Anna Liszka, sekretarz gminy Paweł Wdowiak, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Burka oraz  sołtys wsi Kostarowce Marian Chrząszcz.

Spotkanie z okazji tego święta  odbyło się w trzech turach.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z  klas II i III, które  wspólnie przedstawiły inscenizację o babci i dziadku. Swoje tańce zaprezentowały uczennice klasy II: Julia Wójtowicz i Agata Kwiatanowska. Kolejno swoją inscenizację przedstawiła klasa I. Uczniowie pożegnali Stary Rok i powitali Nowy z jego pomocnicami – porami roku, które przyniosły wiele darów.

Klasa IV i VIA przedstawiły żartobliwe jasełka,  uczniowie recytowali  wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie programu artystycznego mogliśmy posłuchać kolęd zagranych na keybordzie przez naszych uczniów i obejrzeć występ zespołu mażoretek działającego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu.

Na koniec uroczystości babcie i dziadkowie otrzymali prezenty wykonane własnoręcznie przez swoich wnuków i wnuczki.
Cała uroczystość przebiegała przy kawie i pysznym ciasteczku, nie zabraklo też wspólnego kolędowania.

no images were found

Występ uczniów z Kostarowiec w Wiejskim Domu Kultury
Uczniowie ze szkoły w Kostarowcach zaprezentowali mieszkańcom Kostarowiec i Strachociny  tradycyjne kolędy i  pastorałki,  żartobliwą inscenizacje jasełek oraz tańce baletowe i nowoczesne,  nie zabrakło również  pokazu mażoretek. Spotkanie zakończyło się  wspólnym kolędowaniem.

materiał nadesłany

27-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)