REKLAMA
REKLAMA

Dzień Babci i Dziadka oraz wspólne kolędowanie w Kostarowcach (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK. Z okazji Dnia Babci i Dziadka  uczniowie ze szkoły  w Kostarowcach przygotowali wraz z wychowawcami specjalny program artystyczny, na który przybyli również zaproszeni goście z urzędu gminy Sanok Pani: wójt Anna Hałas, dyrektor SAPO Anna Liszka, sekretarz gminy Paweł Wdowiak, Przewodniczący Rady Gminy Tadeusz Burka oraz  sołtys wsi Kostarowce Marian Chrząszcz.

Spotkanie z okazji tego święta  odbyło się w trzech turach.
Jako pierwsze wystąpiły dzieci z  klas II i III, które  wspólnie przedstawiły inscenizację o babci i dziadku. Swoje tańce zaprezentowały uczennice klasy II: Julia Wójtowicz i Agata Kwiatanowska. Kolejno swoją inscenizację przedstawiła klasa I. Uczniowie pożegnali Stary Rok i powitali Nowy z jego pomocnicami – porami roku, które przyniosły wiele darów.

Klasa IV i VIA przedstawiły żartobliwe jasełka,  uczniowie recytowali  wiersze i śpiewali piosenki. Na zakończenie programu artystycznego mogliśmy posłuchać kolęd zagranych na keybordzie przez naszych uczniów i obejrzeć występ zespołu mażoretek działającego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaćmierzu.

Na koniec uroczystości babcie i dziadkowie otrzymali prezenty wykonane własnoręcznie przez swoich wnuków i wnuczki.
Cała uroczystość przebiegała przy kawie i pysznym ciasteczku, nie zabraklo też wspólnego kolędowania.

no images were found

Występ uczniów z Kostarowiec w Wiejskim Domu Kultury
Uczniowie ze szkoły w Kostarowcach zaprezentowali mieszkańcom Kostarowiec i Strachociny  tradycyjne kolędy i  pastorałki,  żartobliwą inscenizacje jasełek oraz tańce baletowe i nowoczesne,  nie zabrakło również  pokazu mażoretek. Spotkanie zakończyło się  wspólnym kolędowaniem.

materiał nadesłany

27-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)