REKLAMA
REKLAMA

Dziś Dzień Kobiet. W Służbie Celnej na Podkarpaciu Panie mają mocną reprezentację (ZDJĘCIA)

Choć mogłoby się wydawać, że to męski zawód, mundur funkcjonariusza Służby Celnej zakłada coraz więcej kobiet. Tylko na Podkarpaciu w Służbie Celnej pracuje 506 pań. Kobiety stanowią 39 % całej załogi podkarpackiej Służby Celnej. Część z nich to pracownicy cywilni-  choć nie noszą munduru, ich praca jest równie ważna.

W województwie podkarpackim w Służbie Celnej pracuje 506 kobiet. 471 z nich jest funkcjonariuszkami. Pełnią służbę praktycznie we wszystkich komórkach organizacyjnych Izby Celnej w Przemyślu oraz podległych urzędów i oddziałów celnych.

Specjalizują się w wielu obszarach z zakresu: cła, podatków, finansów, zwalczania przestępczości, ochrony polskiego i unijnego rynku, wsparcia przedsiębiorców, analizy laboratoryjnej czy bezpieczeństwa produktów i środowiska.

92 % kobiet zatrudnionych w Izbie Celnej w Przemyślu posiada wyższe wykształcenie. Blisko połowa z nich pracuje bezpośrednio w obsłudze ruchu granicznego przy odprawach podróżnych, samochodów osobowych, ciężarowych, pociągów oraz samolotów.

25 kobiet w podkarpackiej Służbie Celnej zajmuje wysokie stanowiska kierownicze.

Funkcjonariuszki Służby Celnej sprawdzają się także na stanowiskach przewodników psów służbowych. Spośród 17 przewodników psów pracujących obecnie w Izbie Celnej w Przemyślu, 6 stanowią właśnie kobiety.

Kobiety w podkarpackiej Służbie Celnej to nie tylko funkcjonariuszki. Na stanowiskach cywilnych pracuje ich 35.  I choć nie noszą mundurów, ich praca jest również ważna jak funkcjonariuszek.

IC Przemyśl

08-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)