REKLAMA
REKLAMA

Mecz nr 5 półfinału play-off: Comarch Cracovia – Ciarko PBS Bank STS Sanok

We wtorek 8 marca Comarch Cracovia na własnym lodzie podejmie Ciarko PBS Bank STS Sanok. Na dzień dzisiejszy w półfinałowej rywalizacji obu drużyn jest remis 2:2 i zwycięzca piątego meczu znacznie przybliży się do awansu.

We wtorek w Krakowie odbędzie się mecz nr 5 półfinału play-off krakowsko – sanockiej rywalizacji. Przypomnijmy, że po czterech spotkaniach jest remis 2:2 i kwestia awansu wciąż pozostaje otwarta.

W pierwszych meczach rozgrywanych na Lodowisku im. Adama „Rocha” Kowalskiego w Krakowie pierw wygrali gospodarze 7:5, by później ulec ekipie Kariego Rauhanena 1:4. Po przeniesieniu rywalizacji do „Areny Sanok” to przyjezdni odnotowali zwycięstwo 3:2 po rzutach karnych, ale na drugi dzień lepsi okazali się gracze z Podkarpacia i w regulaminowym czasie zwyciężyli 5:3.

Zanosi się zatem na zacięty mecz, który może mieć niebagatelne znaczenie dla dalszych losów rywalizacji. Przegrana postawi krakowian w trudnej sytuacji, bowiem 10 marca w Sanoku odbędzie się kolejne i być może decydujące starcie.

– Popełniliśmy za dużo błędów, a tym razem szczęście nam nie sprzyjało tak jak w piątek. We wtorek na to nie możemy sobie pozwolić, Mamy atut własnego lodu i kibiców, którzy będą nas wspierać – mówi klubowemu serwisowi napastnik Cracovii Adam Domogała.

Jednak podobne plany mają również zawodnicy Ciarko PBS Bank STS Sanok, którzy zamierzają odnieść w Krakowie kolejne zwycięstwo i znacznie zwiększyć swoje szanse na awans.

– Najważniejsze, że wygraliśmy to bardzo ważne spotkanie i we wtorek jedziemy do Krakowa po zwycięstwo. Stać nas na to, bo dobrze ostatnio zagraliśmy na lodowisku rywala – deklaruje z kolei napastnik STS-u Rafał Ćwikła, zdobywca gola w ostatnim spotkaniu.

– Przygotowujemy się do tego meczu jak do każdego innego. Oczywiście wiemy jak ważny jest ten mecz, ale nie oznacza to, że powinniśmy cokolwiek zmieniać. Również jeśli chodzi o szatnię, bo atmosfera w drużynie jest naprawdę świetna – opowiada inny z sanoczan –  napastnik Michael Cichy – i dodaje: – Na wtorek każdy z nas musi być w swojej najlepszej dyspozycji. Wtedy mamy szansę na zwycięstwo.

Wtorkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30. Do sędziowania zostali wyznaczeni Zbigniew Wolas i Michał Baca, a na liniach pomagać im będą Sławomir Szachniewicz i Wojciech Moszczyński.

Jak informuje oficjalny serwis Cracovii, bilety wciąż są dostępne i będzie można je nabyć w kasach Punktu Obsługi Kibica. Z okazji przypadającego na 8 marca Dnia Kobiet klub przygotował promocję dla Pań, które będą mogły obejrzeć spotkanie za symboliczną złotówkę.

Transmisję z meczu przeprowadzi stacja TVP Sport. Początek o godz. 18:20.

hok

za: hokej.net

08-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)