REKLAMA
REKLAMA

GOPR: Wyszedł na grzyby i nie wrócił na noc. O krok od tragedii (ZDJĘCIA)

USTRZYKI GÓRNE / PODKARPACIE. W dniu 01.09.2016 ratownicy GOPR z Ustrzyk Górnych prowadzili działania poszukiwawcze w okolicach miejscowości Krywe, gdzie zabłądził mężczyzna w wieku 45 lat. Ustalono, że wyszedł on z domu dzień wcześniej na grzyby i na pewno spędził całą noc w terenie.

3-1

Ze względu na realne zagrożenie wychłodzenia organizmu u osoby poszukiwanej o prowadzonych działaniach poszukiwawczych powiadomiono Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie. W akcji poszukiwawczej pomagał pies ratowniczy Raby, znajomi zaginionego, a w gotowość został postawiony śmigłowiec Straży Granicznej, którego zadaniem miała być próba przeszukiwania z powietrza łąk w Dolinie Sanu. W niespełna godzinę po przyjeździe ratowników w rejon poszukiwań udało się odnaleźć zaginionego mężczyznę, mocno wychłodzonego.

Po zmierzeniu temperatury głębokiej pacjenta termometr wskazał wartość 29,3 stopnie. Stan zdrowia zaginionego wymagał zadysponowanie Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka, który na miejsce przyleciał już po kilkunastu minutach i przetransportował mężczyznę do szpitala. Cała akcja zakończyła się szczęśliwie pamiętajmy jednak, że zbliża się już ten chłodniejszy czas i musimy zadbać o swój komfort termiczny podczas wędrówek górskich, zabierając ze sobą dodatkowe ciepłe rzeczy.

2-1

4

GOPR

02-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)