REKLAMA
REKLAMA

GOPR: Wyszedł na grzyby i nie wrócił na noc. O krok od tragedii (ZDJĘCIA)

USTRZYKI GÓRNE / PODKARPACIE. W dniu 01.09.2016 ratownicy GOPR z Ustrzyk Górnych prowadzili działania poszukiwawcze w okolicach miejscowości Krywe, gdzie zabłądził mężczyzna w wieku 45 lat. Ustalono, że wyszedł on z domu dzień wcześniej na grzyby i na pewno spędził całą noc w terenie.

3-1

Ze względu na realne zagrożenie wychłodzenia organizmu u osoby poszukiwanej o prowadzonych działaniach poszukiwawczych powiadomiono Centrum Leczenia Hipotermii Głębokiej w Krakowie. W akcji poszukiwawczej pomagał pies ratowniczy Raby, znajomi zaginionego, a w gotowość został postawiony śmigłowiec Straży Granicznej, którego zadaniem miała być próba przeszukiwania z powietrza łąk w Dolinie Sanu. W niespełna godzinę po przyjeździe ratowników w rejon poszukiwań udało się odnaleźć zaginionego mężczyznę, mocno wychłodzonego.

Po zmierzeniu temperatury głębokiej pacjenta termometr wskazał wartość 29,3 stopnie. Stan zdrowia zaginionego wymagał zadysponowanie Śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka, który na miejsce przyleciał już po kilkunastu minutach i przetransportował mężczyznę do szpitala. Cała akcja zakończyła się szczęśliwie pamiętajmy jednak, że zbliża się już ten chłodniejszy czas i musimy zadbać o swój komfort termiczny podczas wędrówek górskich, zabierając ze sobą dodatkowe ciepłe rzeczy.

2-1

4

GOPR

02-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)