REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Złamana żuchwa Rafała Ćwikły. Dzisiaj operacja. Kontuzja kolana Toniego Dalhmana (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Pech nie opuszcza napastnika STSu Sanok Rafała Ćwikły, który w starciu z Jastrzębiem doznał kolejnego groźnego urazu. – Mam obustronne złamanie żuchwy. Dzisiaj czeka mnie operacja – mówi zawodnik. Jakby tego było mało, z powodu kontuzji kolana meczu z Nowym Targiem nie dokończył Toni Dalhman.

12507165_1236300686383278_4271439722223750140_n

Foto: Facebook.com

Złamanie kości jarzmowej z cofnięciem oczodołu, złamane żebra i nos, pęknięta kostka, a teraz obustronne złamanie żuchwy. To kontuzje Rafała Ćwikły, jakie odniósł nie w całej swojej karierze, a zaledwie w ostatnich dwóch latach. Ten ostatni uraz, wychowanek KH Sanok odniósł podczas piątkowego starcia z JKH GKSem Jastrzębie. W pierwszej tercji tego spotkania, po starciu z Łukaszem Nalewajką, Ćwikła został uderzony kijem. Po chwili, wściekły musiał zjechać do szatni. Kolejnym przystankiem 26-latka był już Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. F. Chopina w Rzeszowie. Zdjęcie po lewej hokeista umieścił na portalu społecznościowym kilka godzin po meczu.

Najechałem na przeciwnika z myślą uderzenia bark w bark. Nagle podniósł kija trzymanego oburącz i trafił mnie w szczękę. Być może chciał się bronić, ale efekt tego zagrania jest dla mnie fatalny – mówi Rafał Ćwikła i na pytanie o samopoczucie odpowiada: – Psychicznie czuje się kiepsko, bo dopiero co wróciłem po kontuzji, a znów wypadłem z gry na dłuższy czas. Boli mnie cała szczęka. Z relacji lekarzy wynika, że czeka mnie wstawienie tytanowych płytek, a co za tym idzie 6 tygodni jedzenia papek.

Dziś hokeista przejdzie operację. Jego powrót do gry w obecnym sezonie stoi pod znakiem zapytania.

1

Rafał Ćwikła podczas pobytu w rzeszowskim szpitalu

To nie koniec złych informacji płynących z obozu STSu. Podczas niedzielnego starcia z TatrySki Podhalem Nowy Targ urazu kolana nabawił się Toni Dalhman. Napastnik nie dokończył spotkania. Staw jest opuchnięty, na dzisiaj zaplanowano szczegółowe badania. Niewykluczone jednak, że i tego zawodnika zabraknie w najbliższych meczach.

Zobacz starcie Rafała Ćwikły z Łukaszem Nalewajką

Tym samym, klub z Sanoka otrzymał dwa ciosy w trakcie zażartej walki o jak najlepszą pozycję przed fazą play-off. Brak Ćwikły i Dalhmana to spore osłabienie zespołu. O punkty będą musieli walczyć pozostali zawodnicy. I to z determinacją, gdyż sanoczanom (5. miejsce) po piętach depcze Unia Oświęcim, ostatnio wyraźnie wzmacniająca siłę swojej gry. W tym momencie, podopieczni Josefa Doboša mają 5 oczek straty do STSu i jeden mecz rozegrany mniej. Z kolei na 4. pozycji plasują się jastrzębianie, do których zespół Kariego Rauhanena traci 11 punktów. Do końca sezonu zasadniczego pozostało 7 spotkań. Najbliższa potyczka już jutro. Ciarko PBS Bank podejmie KS Unię Oświęcim. Początek meczu o godzinie 18:00. Transmisję na żywo przeprowadzi portal Esanok.pl.

Foto: materiały nadesłane, Facebook.com

11-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)