REKLAMA
REKLAMA

INTERWENCJA: Droga jak szwajcarski ser. Patentem na dziury są… deski (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jedna z lokatorek przy ulicy Wolnej zgłosiła się do redakcji  z prośbą o interwencję w sprawie spółdzielczej drogi. Według jej relacji wygląda ona jak szwajcarski ser, a zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość” nie reaguje na zapytania i sugestie mieszkańców.

Rok w rok uliczka przy blokach numer 46 i 48 jest łatana. Dziury są tylko doraźnie klajstrowane, zaś po naprawach wygląda to jak istna szachownica. To się szybko wykrusza. Mało tego, na wyrwy nakładane są deski, po których przejeżdżają samochody – mówi mieszkanka ul. Wolnej. – Płacimy do spółdzielni duże pieniądze i chcielibyśmy, by droga była też wyremontowana. Zarząd spółdzielni widzi, jak ona wygląda, ale nie reaguje – dopowiada.

Z tą sprawą zwróciliśmy się do prezesa zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”.

20foto

– W odpowiedzi na otrzymane zapytanie informujemy uprzejmie, że wyczerpujące odpowiedzi na pytania związane z wewnętrzną drogą spółdzielni lokatorka uzyskałaby w naszej siedzibie, dlatego dziwi nas zajęte przez tą panią stanowisko oraz kierowanie pytań przez media. Biorąc pod uwagę, że Państwa zapytanie ma charakter interwencyjny informujemy uprzejmie, że remont drogi i przyblokowych parkingów planowany jest na rok 2017. Szacunkowe koszty remontu wraz z wymianą obrzeży będą oscylowały w granicach od 80 tys. zł do 150 tys. zł. W zależności od wyboru nawierzchni (beton, asfalt, kostka brukowa ), zakres prac będzie uzależniony od możliwości finansowych spółdzielni. Nadmieniamy, że roczny odpis remontowy spółdzielni to kwota około 30 tys. zł. Co roku na prace związane z wyrównaniem powstałych przez zimę nierówności przeznacza się kwoty rzędu 100-200 zł. Starania, jakie prowadziła spółdzielnia odnośnie dofinansowania remontu drogi z budżetu miasta nie przyniosły rezultatu, ponieważ jest ona drogą wewnętrzną spółdzielni. Pragniemy nadmienić, że w ubiegłym roku spółdzielnia przeprowadziła prace termomodernizacyjne – docieplenie ścian oraz wymiana stolarki okiennej na kwotę około 200 tys. zł w większości sfinansowane z kredytu bankowego i realizuje zadania remontowe według ważności spraw. Natomiast droga dojazdowa nie była priorytetowym zadaniem, a jej stan według nas nie jest tak zły, aby wymagał Państwa interwencji. Reasumując uważamy, że interwencja mediów w tej sprawie niewiele zmieni, bo jest ściśle związana z środkami finansowymi spółdzielni, natomiast przedstawienie jej przez media w rubryce „INTERWENCJE” na pewno wpłynie negatywnie na wizerunek spółdzielni – odpowiada Mirosław Turek, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Przyszłość”.

13foto

30-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)