REKLAMA
REKLAMA

Joni Tuominen: Naszym jedynym celem jest zdobycie mistrzostwa!

SANOK / PODKARPACIE. – Nastawienie mamy dobre bo wygraliśmy więcej meczów przeciwko Jastrzębiu i mamy teraz znacznie lepszą drużynę. Ale ogólnie mówiąc mecze w play-off to inna sprawa – mówi Joni Tuominen, fiński obrońca Ciarko PBS Bank STS Sanok.

Jak wyglądają Wasze przygotowania do play-off?

Jeżeli chodzi o przygotowania to nic nadzwyczajnego. Mamy dużo treningów poświęconych dopracowaniu naszego systemu gry, bo mamy kilku nowych zawodników. No i oczywiście ciężko pracowaliśmy przez te ostatnie dwa tygodnie i jesteśmy gotowi! Mamy bardzo dobrą sytuację w drużynie. Brak kontuzji i gotowych pięć formacji.

Czy można jakieś wnioski wyciągnąć z dwóch meczów z Orlikiem Opole?

Jeżeli chodzi o mecze przeciwko Opolu, to nie mieliśmy wszystkich naszych chłopaków no i graliśmy bardzo ostrożnie, żeby się nie nabawić niepotrzebnych kontuzji.  Drużyna z Opola miała w tych meczach ciąg na zwycięstwo. Nie można żadnych wniosków wyciągać z tych meczów.

Przyszło w ostatnim czasie aż czterech zawodników. Czy jest czas żeby zespół się dotarł i rozumiał na lodzie?

Nie, to że mamy nowych zawodników nie jest problemem. Każdy zawodnik jest zawodowym hokeistą, no i sport ten sam. To nie stanowi trudności. Ale oczywiście im dłużej się z kimś gra tym lepiej. Nie ma problemu, bo mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby się zgrać.

W tym sezonie leży wam JKH GKS Jastrzębie i wygraliście 4 na 6 spotkań. Czy można sugerować się spotkaniami z sezonu regularnego czy w play-off to już inna bajka?

Owszem nastawienie mamy dobre bo wygraliśmy więcej meczów przeciwko nim i mamy teraz znacznie lepszą drużynę. Ale ogólnie mówiąc mecze w play-off to inna sprawa.

Jaki macie plan na grę przeciwko drużynie JKH GKS Jastrzębie?

Tego nie chcę zdradzić, ale oczywiście że mamy plan.

Cel w tym sezonie to gra w finale? To jednak będzie trudna droga. Teraz czeka Was Jastrzębie a później Comarch Cracovia jeśli przejdzie Orlik Opole.

To jest jasne, że naszym jedynym celem jest zdobycie mistrzostwa! I oczywiście, że będą to trudne zmagania, ale mamy silną drużynę i w związku z tym mamy naprawdę duże szanse, aby wygrać wszystko! Każdy da z siebie wszystko, jesteśmy gotowi i zmotywowani, aby zdobyć mistrzostwo!

źródło: hokej.net

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)