REKLAMA
REKLAMA

Joni Tuominen: Naszym jedynym celem jest zdobycie mistrzostwa!

SANOK / PODKARPACIE. – Nastawienie mamy dobre bo wygraliśmy więcej meczów przeciwko Jastrzębiu i mamy teraz znacznie lepszą drużynę. Ale ogólnie mówiąc mecze w play-off to inna sprawa – mówi Joni Tuominen, fiński obrońca Ciarko PBS Bank STS Sanok.

Jak wyglądają Wasze przygotowania do play-off?

Jeżeli chodzi o przygotowania to nic nadzwyczajnego. Mamy dużo treningów poświęconych dopracowaniu naszego systemu gry, bo mamy kilku nowych zawodników. No i oczywiście ciężko pracowaliśmy przez te ostatnie dwa tygodnie i jesteśmy gotowi! Mamy bardzo dobrą sytuację w drużynie. Brak kontuzji i gotowych pięć formacji.

Czy można jakieś wnioski wyciągnąć z dwóch meczów z Orlikiem Opole?

Jeżeli chodzi o mecze przeciwko Opolu, to nie mieliśmy wszystkich naszych chłopaków no i graliśmy bardzo ostrożnie, żeby się nie nabawić niepotrzebnych kontuzji.  Drużyna z Opola miała w tych meczach ciąg na zwycięstwo. Nie można żadnych wniosków wyciągać z tych meczów.

Przyszło w ostatnim czasie aż czterech zawodników. Czy jest czas żeby zespół się dotarł i rozumiał na lodzie?

Nie, to że mamy nowych zawodników nie jest problemem. Każdy zawodnik jest zawodowym hokeistą, no i sport ten sam. To nie stanowi trudności. Ale oczywiście im dłużej się z kimś gra tym lepiej. Nie ma problemu, bo mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby się zgrać.

W tym sezonie leży wam JKH GKS Jastrzębie i wygraliście 4 na 6 spotkań. Czy można sugerować się spotkaniami z sezonu regularnego czy w play-off to już inna bajka?

Owszem nastawienie mamy dobre bo wygraliśmy więcej meczów przeciwko nim i mamy teraz znacznie lepszą drużynę. Ale ogólnie mówiąc mecze w play-off to inna sprawa.

Jaki macie plan na grę przeciwko drużynie JKH GKS Jastrzębie?

Tego nie chcę zdradzić, ale oczywiście że mamy plan.

Cel w tym sezonie to gra w finale? To jednak będzie trudna droga. Teraz czeka Was Jastrzębie a później Comarch Cracovia jeśli przejdzie Orlik Opole.

To jest jasne, że naszym jedynym celem jest zdobycie mistrzostwa! I oczywiście, że będą to trudne zmagania, ale mamy silną drużynę i w związku z tym mamy naprawdę duże szanse, aby wygrać wszystko! Każdy da z siebie wszystko, jesteśmy gotowi i zmotywowani, aby zdobyć mistrzostwo!

źródło: hokej.net

19-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)