REKLAMA
REKLAMA

Jutro znów będą rozdawać jabłka

SANOK / PODKARPACIE. Jutro w godzinach porannych do Sanoka dotrze kolejny transport darmowych jabłek. Owoce, tradycyjnie już, będą rozdawane na parkingu obok sanockiej Areny. Początek około godziny 8:30 – 9:00.

Zarówno ten najbliższy, jak i poprzednie dwa transporty, trafiły do Sanoka dzięki Towarzystwu Pomocy im. św. Brata Alberta w Sanoku. Organizacja ta ma pozwolenie z Agencji Rynku Rolnego na dystrybucję owoców oraz warzyw.

– Produkty, które rozdajemy pochodzą od polskich producentów. Jabłka trafiają do nas z okolic Warszawy, Grójca oraz Sandomierza – informuje Alicja Kocyłowska, prezes Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Sanoku.

Ostatnia akcja rozdawania darmowych jabłek to była swego rodzaju „bitwa o owoce”. Rozładunkiem zajmują się wolontariusze z Towarzystwa oraz z Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

– Apelujemy i prosimy osoby, które przychodzą po jabłka, aby starli się zachowywać kulturalnie. Jeżeli zabraknie w danym transporcie owoców, to będą kolejne – podkreśla nasza rozmówczyni.

Tematowi darmowych jabłek i marchwi, ich dystrybucji, pochodzeniu i finansowaniu zostanie poświęcony oddzielny materiał.

Prosimy śledzić portal Esanok.pl.

red.

28

foto: archiwum Esanok.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

SANOK: Bitwa o darmowe jabłka. Ludzie tracą głowę (ZDJĘCIA)

23-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)