REKLAMA
REKLAMA

Już za 2 tygodnie XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”!

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższym czasie sanockich melomanów czeka wielka uczta duchowa. W dniach 21.04 – 24.04 odbędą się XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „Sanok 2016”

pod Patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla i Burmistrza Miasta Sanoka Tadeusza Pióro. Jest to największa impreza akordeonowa w Polsce odbywająca się co dwa lata.

Wilenska Orkiestra Akordeonowa

Wileńska Orkiestra Akordeonowa

W tym roku został pobity absolutny rekord zgłoszeń – 140 solistów i zespołów, łącznie ponad 300 uczestników. Ale najważniejsze dla Sanoczan to wspaniałe koncerty towarzyszące, które odbędą się w ramach Festiwalu. Planowani wykonawcy koncertów to znakomici, uznani w świecie artyści. Koncert Inauguracyjny wykona akordeonista z Włoch Samuele Telari – solo oraz w duecie międzynarodowym z Natalią Mielnikovica z Łotwy. Inni znakomici wykonawcy koncertujący na całym świecie to m. in.: zespół Jascha Lieberman Trio (skrzypce, akordeon, kontrabas),  Maciej Zimka, znakomity duet akordeonowy z Kijowa Lidia Futorska, Irina Serotiuk oraz rewelacyjna Orkiestra Akordeonowa z Wilna. Szczególnie atrakcyjny będzie koncert pochodzącego z Zagórza Bartosza Głowackiego (Londyn) – Młody Muzyk Roku 2009 w Polsce i finalista Konkursu Eurowizji w Wiedniu z Robertem Luftem – gitara – koncertujący po całym świecie, a w listopadzie 2015 r. w Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Bartosz Głowacki

Bartosz Głowacki

Całość zakończy Koncert Laureatów. Koncerty odbędą się w Sanockim Domu Kultury o godz. 19.00 (niedzielny o godz. 18.00 poprzedzi wręczenie nagród i wyróżnień), zaś Zbigniew Chojnacki – w PSM – niedziela o godz. 15.00 z Koncertem muzyki jazzowej i elektronicznej.

Mamy znakomitą informację – na wszystkie koncerty występ jest wolny, dzięki wsparciu Rady Miasta Sanoka i całej grupy naszych wspaniałych Sponsorów – m. in. Firma Herb, Sanok Rubber Company S.A. PGNiG, Fundacja Bankowa im. M. Kantona i Pass-Pol.

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrej muzyki, zarówno lekkiej, łatwej i przyjemnej, jak i poważnej na 1, 2 i wiele akordeonów lub akordeon z innymi instrumentami.

Wilenska Orkiestra Akordeonowa5

Wileńska Orkiestra Akordeonowa

materiały nadesłane

06-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)