REKLAMA
REKLAMA

Przed policjantami ukrył się w garażu. Był nietrzeźwy i bez prawa jazdy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazda bez uprawnień i kierowanie wbrew zakazowi to zarzuty, które usłyszy 41 letni mieszkaniec gminy Jasienica Rosielna.

Mężczyzna prowadził samochód mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Uciekając przed policjantami schował się w garażu.

auto-1022457_1920Wczoraj brzozowscy policjanci patrolując Orzechówkę, około godz. 13.30 zauważyli volkswagena jadącego w kierunku Starej Wsi. Jego styl i technika jazdy od razu rzuciły cień podejrzeń na to, że samochodem może kierować osoba nietrzeźwa. Funkcjonariusze dali mu wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący jednak to zignorował i zaczął uciekać.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Używając sygnałów dźwiękowych i błyskowych próbowali zatrzymać kierowcę passata. Ten skręcił w drogę boczną, w kierunku jednej z posesji, zajechał za zabudowę domu jednorodzinnego wraz z pomieszczeniami gospodarczymi i uciekł przed policjantami, aby ukryć się w garażu.

Okazało się, że za kierownicą passata siedział 41 letni mieszkaniec gminy Jasienica Rosielna. Policjanci ustali, że jest on właścicielem samochodu, ale sam nie jest uprawniony do kierowania nim, gdyż nie posiada prawa jazdy. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że mężczyzna w przeszłości był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i ma zakaz kierowania pojazdami do końca 2019 roku.

Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazu sądowego i poleceń policjantów nakazujących zatrzymanie pojazdu oraz kierowanie bez uprawnień.

KPP Brzozów

06-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)