REKLAMA
REKLAMA

Kończą się podziały geodezyjne przy obwodnicy. Budowa ruszy latem (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Trwają ostatnie prace związane z projektem budowlanym obwodnicy Sanoka. Ku końcowi mają się podziały geodezyjne i ustalanie ostatecznych granic działek, przez które pobiegnie obwodnica.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prace przy obwodnicy Sanoka realizowane są według planu. W połowie września niepokój wzbudziła zmiana projektanta.

– Rzeczywiście musieliśmy zaangażować innego projektanta przy tworzeniu inwestycji obwodnicy Sanoka. Zmiana nastąpiła z uwagi na stan zdrowia poprzedniego pracownika – wyjaśniał wówczas Jacek Zwiech, dyrektor kontraktu firmy MAX BÖGL Polska sp. z o. o., wykonawcy inwestycji.

slajd11

Tak będzie przebiegała obwodnica Sanoka. Fot. GDDKiA

Początkiem lutego podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanoka. Jej wartość to prawie 140 mln zł brutto. Konsorcjum spółek: Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG zadeklarowało ukończenie prac w ciągu 33 miesięcy. Co ważne z tego czasu wyłączone są okresy zimowe między 15 grudnia a 15 marca.

Obecnie trwają ostatnie prace związane z wykonaniem projektu budowlanego obwodnicy Sanoka. Trwają także podziały geodezyjne, związane z wykonaniem projektów podziału nieruchomości wraz z pokazaniem właścicielom nowych granic działek, przez które będzie przebiegać obwodnica – informuje Bartosz Wysocki, z biura prasowego GDDKiA oddział w Rzeszowie.

??????????

W tym miejscu ma być usytuowane rondo nr 1

Podziały nieruchomości przeprowadzane są na podstawie linii rozgraniczających, czyli granic przyszłego pasa drogowego. Szczegółowo określono je w projekcie budowlanym inwestycji. Kiedy zakończy się jego opracowywanie, a także przygotowanie niezbędnej dokumentacji formalno-prawnej, do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego trzeba będzie złożyć wniosek o wydanie decyzji ZRID, czyli zezwolenie na realizację obwodnicy Sanoka.

Wykonawca planuje złożenie takiego wniosku jeszcze w grudniu – precyzuje Bartosz Wysocki. –  Rozpoczęcie robót budowlanych będzie możliwe po wydaniu decyzji ZRID. Szacujemy, że prace rozpoczną się w drugiej połowie 2017 roku – kwituje.

Zobacz galerię zdjęć

PRZECZYTAJ TAKŻE:

OBWODNICA SANOKA: Zmiana projektanta nie burzy harmonogramu (ZDJĘCIA, FILM)

foto: GDDKiA Obwodnica Sanoka

01-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)