REKLAMA
REKLAMA

Kontrabanda o wartości 127 tys. złotych zatrzymana (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 15 i 16 marca, w dwóch skontrolowanych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej samochodach ujawniono papierosy pochodzące z przemytu o szacunkowej wartości ponad 127 tys. złotych. Wobec osób podejrzanych wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe.

15 marca, w trakcie prowadzonej kontroli pojazdów w miejscowości Orły (powiat przemyski), funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hermanowicach działając wraz z celnikami ujawnili, najpierw w kontrolowanym citroenie 2,3 tys. paczek papierosów, a dodatkowo na posesji jeszcze ponad 2,8 tys. paczek. Zatrzymane papierosy posiadały akcyzę ukraińską. Zarówno, kierowca citroena (35-letni ob. RP), jak i jego pasażer (ob. Ukrainy) przyznali się do zakupu papierosów na przygranicznych bazarach, a następnie transportowania ich w głąb kraju .

Następnego dnia, w miejscowości Futory (powiat Lubaczów), patrol SG z Horyńca- Zdroju i Lubaczowa zatrzymał do kontroli samochód, którym podróżowało młode małżeństwo. W samochodzie przewozili 4,3 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu, a na pobliskiej posesji gdzie zamieszkiwali, funkcjonariusze znaleźli jeszcze dodatkowo 75 paczek. Szacunkowo, małżeństwo posiadało papierosy pochodzące z przemytu na łączną wartość 58,6 tys. złotych.

W obu przypadkach, kontrabanda ulegnie przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa, a wobec osób podejrzanych zostało wszczęte postępowanie karno skarbowe.

Osoby, które decydują się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nie posiadających znaków skarbowych akcyzy Ministerstwa Finansów popełniają przestępstwo lub wykroczenie skarbowe (w zależności od uszczuplonego podatku akcyzowego). Działania tego typu są zagrożone karą grzywny lub nawet karą pozbawienia wolności do 3 lat.

14-88339

14-88340

14-88358

źródło: BiOSG

17-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)