REKLAMA
REKLAMA

LESKO24.PL: Nadzwyczajna sesja w sprawie 4 bezpańskich kotów (FILM)

LESKO24.PL / GMINA SOLINA. W miniony piątek w gminie Solina zwołano nadzwyczajną sesję w sprawie bezpańskich kotów. Jedynym punktem obrad było rozpatrzenie skargi na działalność wójta Adama Piątkowskiego.

Dopiero w trakcie obrad dodano kolejny punkt o zmianie uchwały budżetowej

W zasadzie sesję zwołano z uwagi na te bezpańskie koty. Według mnie to kuriozum. Podobnie jak to, że gmina nie posiada programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt – mówi Janusz Krupa, radny w gminie Solina.

Podkreśla także, że dodanie punktu o zmianach w budżecie było bezprawne, a radni nie otrzymali projektu uchwały. Równocześnie na sesji nie był obecny skarbnik, który mógłby wyjaśnić proponowane korekty.

Adam Piątkowski, wójt gminy Solina, odpiera zarzuty w sprawie kotów

Jako gmina wypełniamy wszystkie swoje obowiązki. Zwierzęta poddano sterylizacji. Nieprawdą jest także, że gmina nie posiada programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Taki dokument uchwalono w 2012 roku – informuje.

W ciągu roku przeznaczamy spore fundusze na bezdomne zwierzęta. Wielu turystów pozostawia psy czy koty na pastwę losu. Ostatnio nawet opiekujemy się bezdomnym koniem. Utrzymanie takiego zwierzęcia wymaga wysokich nakładów finansowych – dopowiada Adam Piątkowski.

Radny Łukasz Dytkowski dziwi się, że z tak błahego powodu można zwołać sesję nadzwyczajną

Zabrakło w tej sprawie czynnika ludzkiego. Sfrustrowany obywatel, który nie otrzymał pomocy w gminie, zwrócił się do prokuratury. Zabrakło też dobrej woli ze strony włodarzy – precyzuje.

Kilkakrotnie byłem przesłuchiwany w prokuraturze w sprawie kotów. Sprawę umorzono – kwituje wójt.

Zobacz nagranie z sesji

 

źródło: kanał YouTube Janusz Krupa

10-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)