REKLAMA
REKLAMA

Miasto powalczy o pieniądze na ocieplenie urzędu (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Miejscy radni zdecydowali o tym, aby rozszerzyć zakres realizowanego już w Sanoku projektu, który zakładał termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Dodatkowo, ocieplony miałby zostać budynek Urzędu Miasta Sanoka. Potrzeba na to zadanie około 1 mln 770 tys. zł.

Pierwsza część realizowanego w Sanoku projektu, dofinansowanego ze środków norweskich pozwoliła na ocieplenie Przedszkola Samorządowego nr 3 w Sanoku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku oraz Domu Sportowca MOSiR.

um sanok

– Beneficjenci środków z pierwszej puli mogą się starać o dofinansowanie na dodatkowe placówki. wynika to z faktu, że w skali ogólnej udało się wypracować oszczędności na przetargach – wyjaśnia Ignacy Lorenc, naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów Kapitalnych w Urzędzie Miasta Sanoka.

W pierwszym rozdaniu dofinansowanie wyniosło blisko 70%. W przypadku termomodernizacji urzędu można liczyć na zwrócenie kosztów zadania na poziomie 40%.

– Budynek, który chcemy ocieplić, administracyjnie w 2/3 należy do nas. W 1/3 jest własnością Starostwa Powiatowego w Sanoku. Część powiatu jest więc niekwalifikowana, dlatego dotacja na poziomie 70% jest raczej niemożliwa – dodaje naczelnik Lorenc.

Miasto złożyło zapytanie do starostwa o możliwość wsparcia finansowego dla inwestycji. Wstępna deklaracja została wydana. Na konkretną deklarowaną kwotę, trzeba jednak poczekać do momentu pozytywnej decyzji w sprawie dofinansowania. Ta ma zapaść na przełomie lutego i marca.

W ramach zadania ma zostać wymieniony piec centralnego ogrzewania oraz pozostała instalacja CO. Mają zostać ocieplone ściany od zewnątrz budynku, ale tylko te, które nie obejmuje nadzór konserwatorski. Planowane jest wprowadzenie centralnej sieci klimatyzacji. Wymienione zostaną stare okna oraz drzwi. Na dachu mają zostać zamontowane panele fotowoltaiczne, które pozwolą na obniżenie rachunków za energię elektryczną. W całym budynku zostanie zamontowane energooszczędne oświetlenie.

Poniżej w materiale filmowym prezentujemy fragmenty dyskusji podczas sesji Rady Miasta Sanoka (16 bm.), w trakcie której przyjęto stosowną uchwałę.

23-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)