REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci i Młodzieży w Przedszkolu nr 2 w Sanoku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Co zrobić, żeby dziecko pokochało książkę? Pewnie trzeba zacząć od czytania do poduszki, kiedy dziecko jest jeszcze całkiem maleńkie. Od oglądania obrazków, opowiadania, przytulania i rozpoznawania pierwszych bajkowych bohaterów.

Wiadomo, że od zawsze pierwszymi i najważniejszymi osobami w życiu dziecka są rodzice i to oni wprowadzają swoje dziecko w świat książki i wszystkich doznań, które każda (nie tylko dziecięca) książka ze sobą niesie.

To właśnie oni byli głównymi gośćmi w Przedszkolu nr 2 na ul. Jana Pawła w Sanoku gdzie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i Młodzieży uczestniczyli we wspólnym czytaniu bajek i baśni oraz  zabawach i inicjowanych przez siebie rozmowach na temat  polecanej przez siebie dziecięcej literatury.

W ramach tej akcji dzieci odwiedziły Bibliotekę Miejską, aby zobaczyć „gdzie jeszcze mieszkają książeczki” chodziły pomiędzy regałami książek i pytały zdziwione jak można je wszystkie przeczytać.
W Bibliotece Pedagogicznej  miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych pt. „Czarna księga kolorów” gdzie  większość z nich zapewne po raz pierwszy miała okazję zetknąć się ze światem osób niewidomych, poznających otoczenie wszystkimi zmysłami. Dzieci były przejęte, zafascynowane i niezwykle grzeczne. Być może udzieliła im się atmosfera biblioteczna, a może intuicyjnie wyczuły wagę poznawanych właśnie  problemów.

Na zakończenie  przewodniego tematu związanego z książką, dzieci wcieliły się w różne bajkowe postacie, prezentowały krótkie scenki tematyczne, śpiewały, tańczyły i rozwiązywały zagadki prosząc niezliczoną ilość razu  o bis. Miłych gości z Biblioteki Pedagogicznej, panią Irenę Florczak oraz panią Annę Sebastiańską, które uczestniczyły w tym spotkaniu, powitały we własnym gronie jak dobrych znajomych.

W codziennej pracy, można zaobserwować, że zarówno te mniejsze jak i starsze  dzieci  traktują książki z szacunkiem, oglądają je, dyskutują o nich, odkładają na miejsce. Nie niszczą. To dobry znak. Być może  zaprzyjaźnią się z nimi na całe życie?

źródło: materiały nadesłane

14-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)