REKLAMA
REKLAMA

MRZYGŁÓD: Wkrótce X Kermesz Karpackich Smaków. Będzie się działo! Zaprasza wójt gminy Sanok (FILM)

MRZYGŁÓD: Wkrótce X Kermesz Karpackich Smaków. Będzie się działo! Zaprasza wójt gminy Sanok (FILM)

GMINA SANOK/ PODKARPACIE. Wkrótce Rynek w Mrzygłodzie znów będzie tętnił życiem za sprawą jubileuszowej, X edycji Kermeszu Karpackich Smaków organizowanego przez Gminę Sanok. W programie moc atrakcji. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy. Na imprezę zaprasza wójt Anna Hałas.

ZOBACZ jak w Mrzygłodzie bawiono się rok temu:

Kermesz Karpackich Smaków na stałe wpisał się w kalendarz imprez sanockiej ziemi. Impreza ma na celu promowanie różnych form muzycznych regionu Karpat, a także swojskiego jadła oraz rzemiosła artystycznego. Mrzygłód na ten jeden dzień w roku staje się kulturalną stolicą regionu. Dzięki swojemu malowniczemu położeniu w Dolinie Sanu oraz klimatycznemu zabytkowemu rynkowi idealnie eksponuje to, co w Kermeszu jest najważniejsze czyli: dobre smaki – muzyczne, kulinarne, artystyczne. Właśnie dlatego przez ostatnie lata cieszy się sporym zainteresowaniem wśród nie tylko lokalnej społeczności, ale także wśród turystów oraz mieszkańców okolicznych miejscowości.

Mrzygłodzka scena to także teatr i taniec. Na naszej scenie oprócz zespołów muzycznych zaprezentowały się zespoły taneczne, a także grupy teatralne. Publiczność mogła być świadkiem konnego turnieju rycerskiego, tańca z ogniem, pokazu artystyczno – akrobatycznego w wykonaniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Spartanie z Zahutynia”, spektakli, pokazu barmańskiego, występu ZUMBA FITNESS – Energy Fitness Club. Wszyscy przybyli goście mogli wziąć udział w strzelaniu z łuku czy polowaniu na dzika.

1

Podczas tegorocznego Kermeszu na scenie wystąpią takie zespoły jak: Ale Cantare (Płoskie, Gmina Zamość), Kapela folkowa Góralska Hora, Forever Young (Strachocina, Gmina Sanok), Credo, Kapela Biesiada (Gmina Sanok), Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pakoszówce. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Poparzeni Kawą Trzy.

źródło: YouTube.com Poparzeni Kawą Trzy Oficjalny kanał zespołu

e09bf511-6075-4319-b480-f6963980e323

20e6544f-a33d-436a-8b3f-f9eca16d510c

Kermesz to nie tylko muzyka i niepowtarzalna atmosfera, ale także regionalne potrawy i inne specjały przygotowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Wiklinowe przedmioty, ikony, rzeźby, obrazy, ceramiczne figurki, koronki, garnki, naszych lokalnych artystów rękodzielników, nie tylko mogą cieszyć wzrok, ale dodać uroku naszemu mieszkaniu.

Wielobarwne stroje, wspaniała muzyka, karpackie smaki, oraz rzemiosło artystyczne to wszystko byłoby niczym, gdyby nie ludzie, którzy tworzą tą unikatową atmosferę i dzięki którym możemy być bliżej kultury.

Kermesz Karpackich Smaków to przede wszystkim powrót do tradycji, folkloru, jarmarków i naszych korzeni. To impreza, którą trzeba przeżyć i polecić znajomym.
Mamy nadzieję, że tegoroczny Kermesz przyciągnie wielu sympatyków muzyki, smakołyków oraz entuzjastów prac naszych lokalnych rękodzielników i zapisze się niezwykle ciepło w naszych wspomnieniach.

JAK DOJECHAĆ DO MRZYGŁODU ?

W związku z rozpoczęciem robót budowlanych polegających na stabilizacji osuwiska w miejscowości Dębna dojazd do Mrzygłodu na X Kermesz Karpackich Smaków odbywać się będzie:
– drogą krajową numer 28 przez serpentyny w Wujskiem i Tyrawę Wołoską
– od strony gminy Dydnia – drogą Dydnia – Końskie -Zagródki-Mrzygłód.

Więcej informacji pod numerem telefonu: 506 389 484.

źródło: materiały nadesłane

11-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)