REKLAMA
REKLAMA

Na sanockim rynku zamontowano scenę (FILM)

Na sanockim rynku zamontowano scenę (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Warsztat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku powiększył się o scenę, która w okresie wakacyjnym będzie dostępna na sanockim rynku. Miasto zapłaciło 86 tysięcy złotych. Ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się pozyskać ponad 270 tysięcy złotych.

 

Miasto poszerzy ofertę kulturalną dla mieszkańców i turystów nabywając kino plenerowe oraz scenę z wyposażeniem dźwiękowym i oświetleniowym. Administracją nowym sprzętem zajmie się Miejska Biblioteka Publiczna, która postarała się o korzystne dofinansowanie zakupów.

Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku udało się pozyskać z ministerstwa nadspodziewanie wysokie dofinansowanie na zakup sceny wraz z wyposażeniem (75%).

Nie jest tajemnicą, że o przyznanie dofinansowania dla Sanoka z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabiegał poseł ziemi sanockiej Piotr Uruski.
Scena kosztowała magistrat blisko 90 tys. zł, przy dofinansowaniu z ministerstwa ponad 270 tysięcy złotych.

Cieszy nas ta scena. 29 lipca zainstalowano ją na Rynku. Do tej pory musieliśmy płacić na wypożyczenie takiego sprzętu – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

30-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)