REKLAMA
REKLAMA

Na sanockim rynku zamontowano scenę (FILM)

Na sanockim rynku zamontowano scenę (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Warsztat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku powiększył się o scenę, która w okresie wakacyjnym będzie dostępna na sanockim rynku. Miasto zapłaciło 86 tysięcy złotych. Ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego udało się pozyskać ponad 270 tysięcy złotych.

 

Miasto poszerzy ofertę kulturalną dla mieszkańców i turystów nabywając kino plenerowe oraz scenę z wyposażeniem dźwiękowym i oświetleniowym. Administracją nowym sprzętem zajmie się Miejska Biblioteka Publiczna, która postarała się o korzystne dofinansowanie zakupów.

Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku udało się pozyskać z ministerstwa nadspodziewanie wysokie dofinansowanie na zakup sceny wraz z wyposażeniem (75%).

Nie jest tajemnicą, że o przyznanie dofinansowania dla Sanoka z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zabiegał poseł ziemi sanockiej Piotr Uruski.
Scena kosztowała magistrat blisko 90 tys. zł, przy dofinansowaniu z ministerstwa ponad 270 tysięcy złotych.

Cieszy nas ta scena. 29 lipca zainstalowano ją na Rynku. Do tej pory musieliśmy płacić na wypożyczenie takiego sprzętu – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

30-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)