REKLAMA
REKLAMA

„Nie samymi nogami sprinter żyje”. Michalski przygotowuje się w Niemczech

INZELL / NIEMCY. Gwarantem dobrych startów każdego łyżwiarza w sezonie zimowym jest właściwe przepracowanie lata. Wie o tym sanoczanin Piotr Michalski, który od 11 czerwca wylewa siódme poty na zgrupowaniu w niemieckim Inzell.

Michalski wraz z norweską grupą Norges Skøyteakademi trenuje w niemieckiej miejscowości Inzell, położonej w Bawarii. – W niedzielę rozpoczęliśmy jazdę na lodzie. Skupiamy się nad szlifowaniem techniki, a poza lodowiskiem pracujemy nad siłą i objętością. To typowy trening dla tego okresu – zdradza w rozmowie z naszym portalem sanocki łyżwiarz.

mic

foto: www.facebook.com / oficjalny profil Piotra Michalskiego

Piotr nie może narzekać na brak towarzystwa rodaków. W Inzell trenuje wraz z Arturem Wasiem i Arturem Nogalem, z którymi przygotowywał się już w ubiegłym sezonie. Do męskiej grupy sprinterów dołączyła również Kaja Ziomek, a skład długodystansowców uzupełnili Sebastian Kłosiński i Jan Szymański.

Jak na razie wychowanek sanockiego Górnika nie planuje żadnych oficjalnych startów. – Podejrzewam, że pierwsze testy odbędą się najwcześniej końcem sierpnia – mówi Michalski.

Od rozpoczęcia obozu minęły już dwa tygodnie. Sanoczanin podkreśla dobre samopoczucie i nie narzeka na zbyt dużą intensywność. – Nie czuć zmęczenia. To dopiero nasze drugie zgrupowanie, więc jeszcze mamy dużo siły i motywacji do pracy – zapewnia Michalski.

(az)

 

28-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)