REKLAMA
REKLAMA

„Nie samymi nogami sprinter żyje”. Michalski przygotowuje się w Niemczech

INZELL / NIEMCY. Gwarantem dobrych startów każdego łyżwiarza w sezonie zimowym jest właściwe przepracowanie lata. Wie o tym sanoczanin Piotr Michalski, który od 11 czerwca wylewa siódme poty na zgrupowaniu w niemieckim Inzell.

Michalski wraz z norweską grupą Norges Skøyteakademi trenuje w niemieckiej miejscowości Inzell, położonej w Bawarii. – W niedzielę rozpoczęliśmy jazdę na lodzie. Skupiamy się nad szlifowaniem techniki, a poza lodowiskiem pracujemy nad siłą i objętością. To typowy trening dla tego okresu – zdradza w rozmowie z naszym portalem sanocki łyżwiarz.

mic

foto: www.facebook.com / oficjalny profil Piotra Michalskiego

Piotr nie może narzekać na brak towarzystwa rodaków. W Inzell trenuje wraz z Arturem Wasiem i Arturem Nogalem, z którymi przygotowywał się już w ubiegłym sezonie. Do męskiej grupy sprinterów dołączyła również Kaja Ziomek, a skład długodystansowców uzupełnili Sebastian Kłosiński i Jan Szymański.

Jak na razie wychowanek sanockiego Górnika nie planuje żadnych oficjalnych startów. – Podejrzewam, że pierwsze testy odbędą się najwcześniej końcem sierpnia – mówi Michalski.

Od rozpoczęcia obozu minęły już dwa tygodnie. Sanoczanin podkreśla dobre samopoczucie i nie narzeka na zbyt dużą intensywność. – Nie czuć zmęczenia. To dopiero nasze drugie zgrupowanie, więc jeszcze mamy dużo siły i motywacji do pracy – zapewnia Michalski.

(az)

 

28-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)