REKLAMA
REKLAMA

OFICJALNIE: Autosan z nowym właścicielem! Polska Grupa Zbrojeniowa kupi fabrykę!

SANOK / PODKARPACIE. Podajemy tę niezwykle ważną dla sanoczan informację jako pierwsi. Jak przekazuje Ewa Latusek z zakładowej „Solidarności”, Polska Grupa Zbrojeniowa zostanie nowym właścicielem Autosanu! – Syndyk zadecydował o przyjęciu oferty PGZ. Poinformował o tym załogę na dzisiejszym spotkaniu – mówi przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”.

Jak relacjonuje Ewa Latusek, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, dzisiaj o godzinie 8:00 syndyk Ludwik Noworolski spotkał się z załogą, aby przekazać swoją decyzję w sprawie wyłonienia nowego właściciela ponad 180-letniego zakładu. Okazało się, że jedyną ofertę złożyło konsorcjum: Huta Stalowa Wola, PIT-RADWAR oraz Fundusz Kapitałowy Huty Stalowa Wola. Dwa pierwsze podmioty należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PGZ przejmie załogę i będzie kontynuować produkcję autobusów. Zakup nie będzie dotyczył jednak budynku administracyjnego.

Wydaje się, że na razie nowy właściciel będzie dzierżawić przynajmniej część biurowca od syndyka – mówi Ewa Latusek z zakładowej „Solidarności” i dodaje: – Według wstępnych informacji, w przyszłości Autosan ma zająć się dodatkową produkcją pojazdów dla wojska.

Autosan ma zostać przekazany nowemu właścicielowi najpóźniej do 31 marca. Nastąpi to w momencie podpisania aktu notarialnego.

Bardzo się cieszymy. Syndyk stwierdził, że jest to wybawienie dla Autosanu – mówi krótko po otrzymaniu wiadomości Ewa Latusek. – Na spotkaniu syndyk zaznaczył, że jest to zasługa ekipy rządzącej, lokalnych posłów, burmistrza Sanoka, wojewody podkarpackiego oraz marszałka Podkarpacia. Ludwik Noworolski ma z nami pracować jeszcze przez dwa miesiące.

Kwota za jaką PGZ nabędzie fabrykę jest na razie tajemnicą.

Przed godziną 13:00 wiadomość o tym, że Autosan zyskał inwestora potwierdził syndyk Ludwik Noworolski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZWIĄZKOWCY: Jesteśmy szczęśliwi! Na tę wiadomość czekaliśmy dwa lata (WYWIAD, FILM)

AUTOSAN: Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedzili zakład. „Syndyk wybierze ofertę najkorzystniejszą finansowo”

BEATA SZYDŁO W SANOKU: Autosan zasługuje na wsparcie. W polskie firmy trzeba inwestować, nie je sprzedawać (FILM, ZDJĘCIA)

1

03-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)