REKLAMA
REKLAMA

OFICJALNIE: Autosan z nowym właścicielem! Polska Grupa Zbrojeniowa kupi fabrykę!

SANOK / PODKARPACIE. Podajemy tę niezwykle ważną dla sanoczan informację jako pierwsi. Jak przekazuje Ewa Latusek z zakładowej „Solidarności”, Polska Grupa Zbrojeniowa zostanie nowym właścicielem Autosanu! – Syndyk zadecydował o przyjęciu oferty PGZ. Poinformował o tym załogę na dzisiejszym spotkaniu – mówi przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”.

Jak relacjonuje Ewa Latusek, przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”, dzisiaj o godzinie 8:00 syndyk Ludwik Noworolski spotkał się z załogą, aby przekazać swoją decyzję w sprawie wyłonienia nowego właściciela ponad 180-letniego zakładu. Okazało się, że jedyną ofertę złożyło konsorcjum: Huta Stalowa Wola, PIT-RADWAR oraz Fundusz Kapitałowy Huty Stalowa Wola. Dwa pierwsze podmioty należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

PGZ przejmie załogę i będzie kontynuować produkcję autobusów. Zakup nie będzie dotyczył jednak budynku administracyjnego.

Wydaje się, że na razie nowy właściciel będzie dzierżawić przynajmniej część biurowca od syndyka – mówi Ewa Latusek z zakładowej „Solidarności” i dodaje: – Według wstępnych informacji, w przyszłości Autosan ma zająć się dodatkową produkcją pojazdów dla wojska.

Autosan ma zostać przekazany nowemu właścicielowi najpóźniej do 31 marca. Nastąpi to w momencie podpisania aktu notarialnego.

Bardzo się cieszymy. Syndyk stwierdził, że jest to wybawienie dla Autosanu – mówi krótko po otrzymaniu wiadomości Ewa Latusek. – Na spotkaniu syndyk zaznaczył, że jest to zasługa ekipy rządzącej, lokalnych posłów, burmistrza Sanoka, wojewody podkarpackiego oraz marszałka Podkarpacia. Ludwik Noworolski ma z nami pracować jeszcze przez dwa miesiące.

Kwota za jaką PGZ nabędzie fabrykę jest na razie tajemnicą.

Przed godziną 13:00 wiadomość o tym, że Autosan zyskał inwestora potwierdził syndyk Ludwik Noworolski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZWIĄZKOWCY: Jesteśmy szczęśliwi! Na tę wiadomość czekaliśmy dwa lata (WYWIAD, FILM)

AUTOSAN: Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej odwiedzili zakład. „Syndyk wybierze ofertę najkorzystniejszą finansowo”

BEATA SZYDŁO W SANOKU: Autosan zasługuje na wsparcie. W polskie firmy trzeba inwestować, nie je sprzedawać (FILM, ZDJĘCIA)

1

03-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)