REKLAMA
REKLAMA

OFICJALNIE: STS nie wystąpi w ekstraklasie. Sanok znika z mapy seniorskiego hokeja

SANOK / PODKARPACIE. Fatalne wieści na temat seniorskiego hokeja w Sanoku napłynęły po dzisiejszym spotkaniu akcjonariuszy Ciarko PBS Bank STSu Sanok. Zapadła bowiem decyzja o nieprzystąpieniu STSu do rozgrywek PHL w sezonie 2016/2017. Powodem ma być brak dodatkowego sponsora, który pozwoliłby domknąć budżet. Sanok opuszcza ekstraklasę. Oby tylko na rok.

O trudnej sytuacji sanockiego hokeja seniorskiego mówiło się od wielu tygodni. Kibice oczekiwali na decyzję akcjonariuszy Ciarko PBS Bank STSu Sanok. Mieli nadzieję, że pierwsza drużyna wystąpi w przyszłym sezonie. Nawet gdyby miała rywalizować w okrojonym składzie, bez spektakularnych wzmocnień. Niestety, sympatycy STSu, na dwa lata przed 60-leciem klubu są świadkami wycofania pierwszej drużyny z walki o mistrzostwo Polski.

Wciąż nieuchwytny jest prezes klubu. Nie odbiera telefonu, nie ma go również w siedzibie Ciarko PBS Bank STSu Sanok.

Publikujemy oficjalny komunikat zamieszczony na oficjalnej stronie internetowej Ciarko PBS Bank STS Sanok.

Komunikat po spotkaniu Rady Nadzorczej STS S.A.

Po spotkaniu Akcjonariuszy w dniu 06.07. 2016 r., Zarząd spółki STS S.A. informuje, że w sezonie 2016/2017 drużyna seniorska nie weźmie udziału w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi z powodów organizacyjnych.

Jednocześnie Akcjonariusze Spółki uzgodnili, że dołożą wszelkich starań, aby drużyna podjęła rywalizację na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w sezonie 2017/2018.  Najbliższe miesiące będą jednak poświęcone wspólnej pracy nad stworzeniem właściwego zaplecza sportowego i organizacyjnego. O postępach budowy drużyny Spółka będzie informowała na bieżąco. Akcjonariusze i Zarząd zrobią wszystko, aby tradycje drużyny mającej w swym dorobku tytuły Mistrza Polski oraz Zdobywcy Pucharu Polski były kontynuowane w przyszłości.

image19

Foto: archiwum Esanok.pl

07-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)