REKLAMA
REKLAMA

Nocna Zmiana Bluesa w Jasiu Wędrowniczku!

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów!

21 stycznia 2016 (czwartek) – godz. 18.30
ZAPRASZAMY NA KONCERT JUBILEUSZOWY:
SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA

Dwadzieścia wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty supportujace gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, także w USA, a nawet w Zimbabwe!

plakat nzb 30 lat

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie ćwierćwiecza działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Nocna Zmiana Bluesa to już klasyka! Świadczą o tym m.in. hasła w encyklopediach muzycznych, CD z serii „Złota kolekcja” wydawnictwa EMI Poland czy występ w popularnym programie „Szansa na sukces” w TVP.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym i prasowym, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”!

Na koncert Sławka Wierzcholskiego i Nocnej Zmiany Bluesa składają się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty. Często już od początku koncertu słuchacze proszą o swoje ulubione numery. Dlatego nigdy na koncercie nie zabraknie takich numerów jak Szósta zero dwie, Nieznajomy przyjaciel, Ciężki dzień, Blues mieszka w Polsce, John Lee Hooker, Chory na bluesa i wielu innych.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana PHOTO

Nocna Zmiana Bluesa ma już trzydzieści lat. Jej koncerty to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues!

21 stycznia 2016 (czwartek) – godz. 18.30
ZAPRASZAMY NA KONCERT JUBILEUSZOWY:
SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA

ZESPÓŁ WYSTĄPI W SKŁADZIE:
– Sławek Wierzcholski: śpiew, harmonijka ustna
– Marek Dąbrowski: gitara akustyczna
– Witold Jąkalski: gitara slide
– Piotr Dąbrowski: akustyczna gitara basowa, śpiew
– Grzegorz Minicz : perkusja

BILETY W CENIE: 40 zł/osoba

REZERWACJA MIEJSC: Recepcja: tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

21 stycznia 2016 (czwartek) – godz. 18.30
ZAPRASZAMY NA KONCERT JUBILEUSZOWY:
SŁAWEK WIERZCHOLSKI I NOCNA ZMIANA BLUESA

tekst sponsorowany
05-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook